Forum

Exchange xls,doc,ra...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange xls,doc,rar ve zip engellemek

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@tanercengizhan)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar içerden xls,doc,rar gibi uzantılı dosyaların dışarı mail gönderilmesini engelleme şansımız varmı.

veya bunu farklı şeylerle engelleme şansımız varmı ?

Gönderildi : 23/12/2008 12:38

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

bunun için Exchange Server için tasarlanmış Antivirus/Antispam yazılımı kullanmalısınız. ( Microsoft Antigen olabilir )

Diğer türlü Outlook ve OWA attachment security tarafından da yapılabilir ama server bazlı olmaz ve pek sağlıklı olacağınıda düşünmüyorum.

Gönderildi : 23/12/2008 13:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Kullanmış olduğunuz Exchange versiyonu nedir?Bugra Hoca'ya ek olarak Forefront For Exchange'de işinizi görücektir.Ayrıca Exchange Server 2007'deki Attachment Filtering methodlarını kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 23/12/2008 14:57

(@tanercengizhan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Exchange server henuz alınmadı alınıcak böyle bişe yapma imkanımız varmı Exchange 2007'de ekli bir mail gönderilemesin alınsın gibi

Gönderildi : 23/12/2008 16:18

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Merhaba

Exchange 2007 de istediğiniz çözüm entegre geliyor ancak Exchange 2003 kullanacaksanız, Antigen, Forefront gibi yardımcı ürünler kullanmalısınız.

Gönderildi : 23/12/2008 16:31

(@tanercengizhan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yardım ve ilginiz için teşekkürler son birşey sorucam Exchange için önereceğiniz Antivirus/Antispam ne olmalıdır ?

Gönderildi : 23/12/2008 16:48

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Symantec Mail Security for Exchange ve Trend Micro ScanMail for Microsoft Exchange olacaktır kişisel onerım kullandıgımız musterılerde memnun kalmıstım ayrıca Fore front urunlerını de ınceleyebılırsınız.

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/12/2008 17:03

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Bu tamamen bütçe ve kullanım kolaylığıyla alakalıdır aslında.

Cumhur bey e ek olarak

McAfee GroupShield,(biraz pahalıdır)

Microsoft Antigen,

TrendMicro IMSS (şiddetle tavsiye ederim)

Gönderildi : 23/12/2008 17:11

Paylaş: