Forum

Pop3 Connector Yard...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pop3 Connector Yardım

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@gokhanyuceler)
Gönderiler: 86
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Saygı değer arkadaşlar sistemimde bulunan  2003 standart edition serverım da bir exchange ,isa server ve dc bulunmaktadır .ben hosting hizmeti aldıgım firmama dedimki mail.deneme.com adlı hostingime karsılık gelen bir host(a) kayıtı ac ve benim statik ıp adresimi yaz boylece mailler direk olarak benim exchange server ıma düşsün buraya kadar herşey normal ben şimdi uzaktaki kullanıcılarımın pop3 ile şirketimdeki exchange e baglanması için nasıl bir işlem yapmalıyım ben birkaö yol yaptım oncelik ile modemde sonra isa serverda yonlendirmeler yaptım daha sonra mail server publıshımg yaptım ama yine dışarıdaki kullanıcılarım baglanamadı bunun için başka ne yapmalıyım pop3 connector programı kullanmalıyım veya hosting firmasından başka bir işlem yaptırmalımıyım suan mail.denem.com a ping atıldıgında benim ıp adresim cıkmaktadır.

Gönderildi : 22/12/2008 22:15

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Öncelikle MX kaydını kendinize yönlendirmeniz gerekiyor. MX kaydını sorgulattırdığınızda, mail.domainismi.com = şirket Ip si çıkıyorsa problem yoktur.

Exchange 2003 de pop3 ayarları tamamı?

dışarıdan telnet mail.domainismi.com 110 dediğinizde karşılanıyor musunuz exchange tarafından?

Gönderildi : 22/12/2008 23:30

(@gokhanyuceler)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

selam exchange 2003 de pop ayarlarını nasıl yapıcagım heralde orda bir yanlışlık yaptım ben mx kayıtını yönlendirdim sorgulayınca benim şirkey ip adresim cıkıyor  telnet ilede bağlanılabiliyor

Gönderildi : 23/12/2008 12:33

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Merhaba

şirket dışında ki Outlook clientlarda pop3 ayarı yaptınız sanırım, gönder al dediğinizde herhangi bir hata ile karşılaşıyor musunuz?

şunları kontrol edin

System Manager --> Servers ->> serveriniz --> POP3 --> Default POP3 Virtual Server --> properties --> IP adresine bakın --> Access tabına girin --> Authentication ve Connection da ne gibi tanımlamalar var? SSL kullanmayacaksanız Authentication tarafında sadece Basic Auth olacak

Gönderildi : 23/12/2008 12:44

(@gokhanyuceler)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

dediğiniz yere bakınca benim pop3 servisi üstünde disable olmuş olarak gördüm start diyince ise

the service did not respond to the start or control request in a timely fashion check the windows event viewer for detailes

şeklinde bir hata alıyorum

Gönderildi : 23/12/2008 13:04

(@gokhanyuceler)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Sorunu buldum ben exchange e bir pop 3 connector programı kurmuş idim o benim pop servisini disable etmiş o programı kaldırdım ve servis lerden geldim enable ettim şuan çalışıyor kullanıcılarım maillerimi alıyor çok teşekkür ederim yardımınız için

Gönderildi : 23/12/2008 13:14

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Sorunun çözüldüğüne sevindim, rica ederim kolay gelsin.

Gönderildi : 23/12/2008 13:17

Paylaş: