Forum

Aynı Exchange Ü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aynı Exchange Üzerinde Birden Fazla Domainle OWA Çalıştırılması exchange server 2007 multiple domain support,owa multiple domain

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
449 Görüntüleme
(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye
Konu başlatıcı

Herkese selamlar sistemimde Exchange 2007 SP1 mevcut. Sadece tek domaini owa üzerinde tutabiliyoruz diye biliyorum. Ama benim serverim üzerinde birden fazla accepted domainlerde mevcut. Bunları OWA dan domain ismine göre açabilirmiyim. mesela mail.x.com mail.y.com ama aynı excahnge server a bağlanacaklar. Sanırım ISA Publish olarak yapabilirim ? Peki başka çözüm yolu varmıdır.

Gönderildi : 21/12/2008 23:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Exch 2007 üzerinde accepted domain olarak bu yeni domain i ekleyin , daha sonra bu yeni domain için bir e-mail policy hazırlatın ve uygulayın . Artık kullanıcılarınız bu domain için mail adresine sahip olacak ve mail alabilecektir.

OWA üzerinden ise kullanıcı açılırken tanımlı olan domain ve kullanıcı bilgisi kullanılabilir.

örneğin domain adı : cozumpark.com 

kullanıcı adı : hakan.uzuner

owa login 

hakan.uzuner@cozumpark.com

ancak ben hakan.uzuner için varsayılan mail i kaldırıp hakanu.com için eklersem yani

son durumda kullanıcı hala hakan.uzuner ancak mail adresi [email protected] ise

owa  da

hakan.uzuner@cozumpark.com

ve aynı şifre ile giriş yapabilir .

ama her bir domain için ayrı bir web sitesi istersen o zaman işler biraz karışıyor .

bu durumda FBA kullanman halinde ms her bir CAS rolü için sadece tek web site desteği sunar , ama FBA kullanmaz , bunu ISA ile sağlar isen o zaman bir den çok Virtual Directory ile bu işi çözebilirsin

daha fazlası 

http://msexchangeteam.com/archive/2008/01/07/447828.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/12/2008 01:41

Paylaş: