Forum

Outlookta Default M...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlookta Default Mail Saklama Yeri

17 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
3,348 Görüntüleme
(@cesurdemirci)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

sitenizi uzun suredir takip ediyorum ve sunu soylemek istiyorum cok guzel bir COZUM sitesi olmus. Benim bir problemim var fakat bu konu ile iligli bir sey bulamadigim icin yeni konu acmak zorunda kaldim umarim yanlis bir sey yapmadim.

Outlook ile aldigimiz mailler normalde c uzerindeki sistemde tutuluyor fakat bizim ugrastigimiz pc de Doktor Kaiser isimli bir program var ( deepfreez benzeri bir program ) ve bu program calistigi surece bir sonraki oturumda gelen maillerim silinecek. Bunu onelemek icin nasil bir yol izleyebilirim. Acaba partition D ye bir dosya acip orya kaydetme imkanim varmi cunku doktor kaiser orayi denetlemiyor. bu konuda yardimci olabilirseniz sevinirim.

Tesekkurler

Gönderildi : 12/12/2008 02:48

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Mevcut outlook.pst  dosyasını D partitionuna taşıyıp.Control Panel / Mail kısmından ayarlayınız.Ya da 2. bir yöntem olarak zaten outlook.pst yi taşıdığınızda Micrsoft Outlook pst dosyası için yol göstermenizi isteyecektir, mevcut dosyayı bulamadığından.Siz bu esnada d partititonuna taşıdıgınız dosyayı gösterirseniz artık d partitionunda saklanacaktır mailler.

Gönderildi : 12/12/2008 03:19

(@cesurdemirci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevap icin tesekkurler Ugur bey ama dediginiz dosyay bir turlu bulamiyorum. Sistemde aramada yaptirdim ama pst uzantili bir dosyayi bulamadim. Biraz daha ayrintili aciklayabilirmisiniz.

isletim sistemim: Vista

offis : 2007

Gönderildi : 12/12/2008 13:52

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Maillarınızı (d)sürücüsüne taşısanızada kullanmış olduğunuz program deepfreez  görevini görüyorsa makinayı restart ettiğiniz default ayarlar baskın olacak ve herşey eski haline geri dönecektir  neden böyle bir program kullanma ihtiyacı duyulmuş onuda anlamış değilim

Gönderildi : 12/12/2008 14:19

(@cesurdemirci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

oncelikle neden boyle bir bir prgoram kullaniliyor anlatayim belki daha fazla yardimci olursunuz konuyu tam anlatabilirsem.

Ben hamburgdaki 160 tane okula teknik destek veren bir dernekte calisiyorum ve tum okullarda ogrencilerin kullanmis olduklari pc lerde doktor kaiser diye bir program kurulu ( dedigim gibi deep freez benzeri bir pr ) aksi taktirde bu kadar okulla basa cikabilmek mumkun degil hergun ayni okula gitmek zorunda bile kalabiliriz yuzlerce ogrenci ayni pcleri kullandigi icin sisteme hemen zarar verebiliyorlar. Bu yuzden bu programa ihtiyac duyuyoruz. Bu program cogu ogretmenin pc sindede kurulu oldugu icin outlook sorun cikartiyor c ye kurulu oldugu icin. Sistem tekrar acildigi zaman gelen maillerimin silinmemesi icin ne yapmam gerekiyor tam olarak bilmiyorum.  Ugur beyin dedigi dosyalari sonunda buldum ve d ye gecirdim ama bu seferde outlook acilmiyor o dosyalari istedigi icin. Acilista o dosyalarin yerini bana soruyor ama gostermek istedigimde klasorun icini bos gosteriyor d deki. Yani pst uzantili dosyalari d deki mail isimli klasore aktardigim halde outlook acildiginda bu dosyalarin yerini bana goster diyor bende aha burda diyorum ama gormuyor onlari. Yardimci olabilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 12/12/2008 15:38

(@ugurdemir)
Illustrious Member

outlook.pst yi taşıdınız demi.Pstyi taşıdıgınızda normal şekilde görmesi gerekli.Ben çok denedim ve de çok işime yaradı bu güne kadar.Peki outlook için hangi office sürümünü kullanıyorsunuz ve işletim sistemi nedir?Birde outlook klasöürünü taşıyıp denermisiniz.
NOT: Herhangi bi işlem yaparken kesinlikle ve kesinlikle yedek almayı unutmayın.

Gönderildi : 12/12/2008 17:00

(@cesurdemirci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ugur bey,

aynen dediginiz gibi pst dosyasini D ye aldim ve 2007 Outlook umu actim, acinca bende pst dosyasini istedi bende D deki yerini gostermek istedim ama dosyayi gormuyor ourlook, soyle diyim ordaki pst uzantili dosyayi tanimiyor. Tanimiyor derken biraz daha ayrintili yazayim, ornegin herhangi bir program kendisine ait uzantili dosyalari gorur ait olmayanlari ise gormez ya demek istedigim bu. Bir sey daha var  iki tane dosya var  outllok.pst ve outlook1.pst  neden iki dosya var acaba.

isletim sistemim: vista home premium

office versiyon:  2007

Tesekkurler

Gönderildi : 12/12/2008 18:12

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba,
Öncelikle bende de office 2007 var.şimdi denedim ve oluyor.Söylediklerimi adım adım yaptıysanız olacaktır.Microsoft outlook kapalıyken d sürücüsüne outlook klasörünü kopayalayın.Outllok açılırken pst dosyasını istediğinde gerekli dosyayı gösterebilrisiniz.Outlook.pst ve outlook1.pst ise başka profil oluştuıruldugundan olmuştur.Bunu için control panel mail kısmından kontrolünü yapın.Outlook1.pst oluşturulduguna göre sanırım siz outlook1.pst dosyasını kullanıyorsunuz.Az öncede söylediğim üzre outlook klasörünü d sürücüsüne taşıyıp deneyiniz.
Teşekkürler.

Gönderildi : 12/12/2008 19:31

(@cesurdemirci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhaba Ugur bey,

basinizin belasi oldum kusura bakmayin. Dediginiz gibi outlook klasorunu oldugu gibi d ye tasidim ama yinede gormuyor ve ustelik bir uyari veriyor  bu islemi gerceklestirmek icin gerekli yetkiniz yok diye ama ben admin yetkisindeyim zaten vistada. Yanlis biseylermi yapiyorum acaba.

Gönderildi : 13/12/2008 00:00

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Tam anlaymadım kusura bakmayın taşıdığıza göre dosyayı,hatayı nerede veriyor?Eğer dosya taşıma işlemi olmuşsa sadece açılış esnansında yer göstermek kalıyor.

Gönderildi : 13/12/2008 04:41

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Tam anlaymadım kusura bakmayın taşıdığıza göre dosyayı,hatayı nerede veriyor?Eğer dosya taşıma işlemi olmuşsa sadece açılış esnansında yer göstermek kalıyor.Adminlik yetkinizi kullanıcı hesaplarından kontrol edermsiniz?

Gönderildi : 13/12/2008 04:41

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Manuel değişmez. 2003 te bu şekilde çalışıyordu,

önce register yedek alın.

Enter “regedit” in the open box (without quotes) and press the OK button
Locate the following registry key:
HKEY_CURRENT USER\Software\Microsoft\Office\11.0\Outlook\Options
Click the Edit menu then select New > String Value
Enter the following in the right pane:
"DefaultPath" (without quotes)
Note: You may need to right click on the new string and select Rename
 Double-click the DefaultPath icon to open the Edit String dialog box
In the Value Data box, enter the path of the folder that you want to be default
 Example: "C:\Documents and Settings\Your Name\Desktop" (without quotes)
Click OK
Close regedit
Restart Outlook (if it was running)

Gönderildi : 13/12/2008 04:51

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Tekrar merhaba Ugur bey,

basinizin belasi oldum kusura bakmayin. Dediginiz gibi outlook klasorunu oldugu gibi d ye tasidim ama yinede gormuyor ve ustelik bir uyari veriyor  bu islemi gerceklestirmek icin gerekli yetkiniz yok diye ama ben admin yetkisindeyim zaten vistada. Yanlis biseylermi yapiyorum acaba.

Az önce işletim sistemi vista ve office2007 için VM denedim ve oluyor. c:\users\kullanıcıprofiladı\AppData\Local\Microsoft klasörü içerisindeki outlook klasörünü d partitionuna taşıyın ve Microsoft outlook 2007 yi açın.Açılışta istenen pst dosyasını d partitionunda bulunan outlook kalsöürünü içeriğinideki pst dosyasını gösterin.olacaktır.Tüm işlemlerden sonra Microsoft Outlook 2007 yi kapatın ve tekrar açın.

Gönderildi : 13/12/2008 05:17

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Evet Uğur bey in dediği gibi 2007 de çalışıyor, uyarısının üzerine ben de test ettim az önce.

Sizin de sorununuzu anladım, siz D ye outlook klasörünü taşıdınız, sonra Outlook açarken pst yok dedi ve yolu göstermenizi istedi

Yolu göstermek için D ye gittiniz ve klasörü seçtiniz ama içeride hiçbir dosya göremiyorsunuz, bu sizi yanıltmasın, orada dosya görünmüyor yani siz orada dosya var olduğunu kabül ederek Aç butonuna tıklayacaksınız, sonra da pst file ın yerinin değiştiğinin ve outlook un kapatılıp açılmasının gerektiğini bildirecek. kapatıp açtığınızda pst dosyasının yolunun D:\ de olduğunu göreceksiniz.

Gönderildi : 13/12/2008 13:21

(@yasinoz4)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Deepfreeze benzeri programını disable et. Sonrasında

Office 2007 de; Öncelikle e-maillerinin yedeğini almalısın. Yedeği aldıktan sonra Denetim masası + Posta ya gir. Mevcut bir profilin vardır. Onu kaldır tekrar bir profil oluştur. Tekrar Denetim masası + Posta + E- posta hesapları na gir. Kullanıcının e-posta hesabı neyse onu oluştur. Hesap ayarları ekranında Veri Dosyaları Sekmesi var hemen altında Ekle yi göreceksin. Ekleye tıkla + Depolama türlerine Office Outlook Kişisel Klasörler Dosyası ( .pst) sec tamam ı tıkla. Yeni bir pencere açılacak.Bu pencerede hangi partision a kaydetmek istiyorsan oraya kaydet

Bu yazdıklarımı aynen uygulayabılırsen sonuca ulasacaksın dır Kolay Gelsın

Gönderildi : 13/12/2008 13:27

(@cesurdemirci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar,

sonunda oldu ve calisti. Yardimlarimiz icin tesekkur ederim. Dediginiz gibi d deki yerini gormuyor saniyordum ama tekrar kapatip acinca calisti.

Gönderildi : 14/12/2008 16:25

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Geri bildirim için teşekkürler

Gönderildi : 14/12/2008 16:30

Paylaş: