Forum

Smtp Server adresim...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Smtp Server adresimi tam olarak firmayı aramadan nasıl öğrenirim

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar

İnternet sitemin bize ulaşın köşesine yazmam için SMTP adresimi öğrenmem gerekiyor. Firmayı arıyorum bana bir adres veriyorlar mail düşüyor fakat farklı bir domainden düşüyor durumu anlatamadım sizi sistem farklı diyolar.

Sistemim şu sarnırım ETRN diye adlandıkları bir sistem SBS üzerinde pop3 connector olarak çalışıyor yani. bu farklı bir sistem olark algılanır hosting firması tarafından bir türlü sonuca gidemedim.

nslookup mail.evrimsigorta.com.tr yazıyorum fakat bu ip de çözüm olmadı.

Yardımcı olabilir misiniz

Gönderildi : 28/11/2008 16:50

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Senin DNS inde mx kaydın fmx.tr.net.tr olarak görünüyor ve başka mx kaydıda yok yani ETRN olamaz o ama 25 de cevapta veriyor domain ....

MX kaydın taşınmış anladıgım kadarı ile ... Peki bu noktada yaşadıgın sıkıntı varmı ???

Gönderildi : 28/11/2008 17:08

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam sıkıntım şu ben internet sitem üzerinden bize ulaşın köşesine bir smtp adresi yazmam gerekiyor. Mailler spam maile düşemesin diye herhangi bir kullanıcı internetten girip bilgilerini yazınca bana direk mail gönderecek ama hangi smtp den gönderecek.

TR net bana hem normal kullanıcıya verdiği smtp adresini verdi hem de ETRN adresini verdi. SMTP den mail alabiliyorum ama o da farklı bir isimde geliyor. benim domain adresim oraya yazdığım bilgi kendi domainimde gelen mail [email protected] diye bir adresten.

Gönderildi : 28/11/2008 17:42

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

TTNET bir salaklık yapmış bence onlara bu durumu bildirip arıza kaydı açmanı önericem.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 28/11/2008 18:08

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam sanırım sorun siteyi yapan yazılım firmasında aradılar az önce biz de sıkıntı dediler. Güncelleme yapıyoruz şekliden bildirdiler.

Teşekkür ederim ilginiz için.

Gönderildi : 28/11/2008 18:12

Paylaş: