Forum

exchange 2007 de ba...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2007 de backup hatası

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@FerdiMUTLU)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

son iki gündür fullbackup alırken böyle bir hatayla karşılaşıyorum. backup ı sağlıklı bir şekilde alıyor ancak veryfy yaparken %100 olduktan sonra hata mesajı alıyorum. Backup ünetesi olarak hp tape backup ve sysmantec backup exec kullanıyorum yardımcı olursanız sevinirim

"The job failed with the following error: The consistency check of the snapshot for the Microsoft Exchange transaction log has failed. You should check for possible data corruption in the transaction log that is online."

Teşekkür Ederim.

Gönderildi : 17/11/2008 14:10

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Symantec backup exec ile bu tür sıkıntılar oluyor galiba.Aşağıdaki linkleri inceliyebilirmisin?

http://seer.support.veritas.com/docs/285294.htm

https://forums.symantec.com/syment/board/message?board.id=be12_exchange&message.id=630

Gönderildi : 17/11/2008 15:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

DPM 2007 satalım size :)) süper çözüm. sorunsuz çalışır. ikisi de aynı aileden. Microsoft :)) kavga etmezler hiç.

öyle yabancılar girince araya patır kütür kavga eksik olmuyor aralarında.

kolay gelsin

Gönderildi : 17/11/2008 18:02

(@FerdiMUTLU)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sayın Mümin Hocam,

Zaten kriz var bidaha masraf çıkarmayalım:) bu hatayı logları temizledikten sonra vermeye başladı acaba yanlış log mu sildim diye düşünüyorum.sonra birde tüm servisleri tekrar yeniden başlattım ama gene aynı yedeği alıyor herşey iyi güzel derken veryfy bile %100 oluyor sonra "hata".

Gönderildi : 18/11/2008 01:00

(@cozumpark)

circular logging aktif dimi sende?

kapatmadın...

backup execte yeni bir görev tanımlasana. bide öle dene bakalım nasıl olcak... eski görev ile almaya çalışyorsa logları temizledik ya belki hala orayı almaya çalışıyor olabilir.

kolay gelsin

Gönderildi : 18/11/2008 01:18

(@FerdiMUTLU)
Trusted Member
Konu başlatıcı

circular logging hala aktif şimdi yeni bir görev tanımlayıp yapıcam birde nt backuptan deniycem bakalım olcakmı inşallah öyledir...

Gönderildi : 18/11/2008 18:26

(@FerdiMUTLU)
Trusted Member
Konu başlatıcı

dediğiniz gibi tekrar yeni bir görev oluşturdum hem backup exec hem de nt backuptan yeni bir backup aldım. ancak aynı sorun hala devam ediyor.

(Job: "test backup") test backup -- The job failed with the following error: The consistency check of the snapshot for the Microsoft Exchange transaction log has failed.  You should check for possible data corruption in the transaction log that is online.

daha sonra en son alınan yedekten restore yapmayı denedim bu sefer de böyle bir hata verdi: "(Job: "Restore 00122") Restore 00122 -- The job failed with the following error: Unable to restore some Microsoft Exchange components because one or more of the databases are currently mounted or because the Recovery Storage Group is not properly configured. Use the Exchange System Manager to check the configuration of the Recovery Storage Group and the mount status of the databases."

Teşekkür Ederim

Gönderildi : 21/11/2008 14:26

(@cozumpark)

merhabalar ferdi beeey,

şimdi öncelikle dönüş yapabilmeniz için databasein yazılabilir olması gerekir. bunu açmak için de mailbox store sağ tıkla özelliklere git orda this database can overwritable olması gerekir.

onları da deneyin.

information store durdurun öyle deneyin.

kolay gelsin...

Gönderildi : 24/11/2008 21:49

(@FerdiMUTLU)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar

söylediklerinizin hepsini teker teker uyguladım ama hala aynı problem devam ediyor. sanırım bunun backup aracıyla bir ilgisi yok benim tahminim Exchange 2007 den kaynaklanıyor. çünkü aynı yedekleme düzeniyle diğer sunucularım çok düzgün bir şekilde yedekleniyor.

yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 29/11/2008 13:43

(@cozumpark)

merhabalar

information store durdurup bir yedek alırmısınız. bakalım sonucu ne olcak?

kolay gelsin

Gönderildi : 29/11/2008 16:53

(@FerdiMUTLU)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba

sonuç hala aynı, aynı hata devam ediyor.

Gönderildi : 16/12/2008 13:18

(@cozumpark)

merhabalar

Exchange server 2007'nin kurulu olduğu dizinin altındaki storage group yedeğini alırmısınız birde. yani sadece o klasörü alarak yedekleme yapın bakalım bu sefer nasıl bir tepki verecek Exchange Bey...

kolay gelsin

Gönderildi : 16/12/2008 14:25

Paylaş: