Forum

Exchange Server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2003 tab sıkıntısı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@fatihyar)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Exchange server 2003 kurduğum makinede A.D Users açtığım zaman bir kullanıcıyı sağ tıklayıp özellikleri tıkladığımda excange ile ilgili 4 tane tabın olmadığını görüyorum. kullanıcıya sağ tıklayıp bir mailbox kurduğum zaman bu tablar o kullanıcıya geliyor. bu normal bir durum mudur? Normalde user logon name aynı zamanda o kullanıcının mail adresi olmuyor mu? yoksa illa tek tek bütün userlara sağ tıklayıp mailbox tanımlaması yapmam mı gerekiyor?

Bir de ISP'ye register olmamış [email protected] gibi bir mail adresinden kendi gmail hesabıma mail atabiliyorum. Fakat gmail hesabımdan [email protected] a mail ulaşmıyor. Bu durumu açıklayabilecek biri var mı?

Gönderildi : 13/11/2008 20:09

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

İlk problem için event normal bir durumdur yanş kullanıcının bir mailbox i yoksa exch tabları gelmez.

İkinci sorun ise smtp servisi ile kendi localinizden bir adresi çözere @microsoft.com diye mail de atabilrisiniz ama gmail  de size mail atabilmesi için dns de sizi çözüyor olması lazım.

bu konuyu daha iyi anlayabilmek için aşagıdaki makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/12/dns-doma_3101_n-name-system.aspx

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/11/2008 20:14

(@fatihyar)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

cevap için teşekkür ediyorum. 100 tane kullanıcımız olduğunu varsayalım. tek tek mailbox mu kuracağım herbirine. yoksa başka bir yolu var mı?

Gönderildi : 13/11/2008 20:44

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Bütün kullanıcıları birden seçip sağ klik exchange task ordan create mailbox diyeceksiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/11/2008 20:48

Paylaş: