Forum

Outlook Vista - Ou...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook Vista - Outlook Xp sorunu

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@tolgaakkaya)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Selamlar

Evvelki bilgisayarımda xp işletim sisteminde outlook xp kullanuıyordum. Tüm maillerim pst dosyası olarak hard diskimde kayıtlı idi. Vista tr işletim sistemli Outlook xp kurulu başka bilgisayarda bu pst dosyasını entegre etmeye çalışırken sürüm farlı diye hata mesajı veriyor. İşin içinden çıkamadım. Yardıma ihtiyacım var.

Gönderildi : 10/11/2008 21:53

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Outlook Xp den kastınız sanırım Outlook Express. Outlook Express'de maillerinizi export (dışa aktar) yöntemini kullanarak dışa aktarın ve daha sonra vistada içe aktar kullanarak maillerinizi Vista üzerine yükleyin.

Gönderildi : 10/11/2008 23:12

(@tolgaakkaya)
Active Member
Konu başlatıcı

İşletim sistemi olarak xp kullanırken (Outlook Xp den kastım ofis programı versiyonu ) yani ofis xp programında Ms outlook kullanıyordum. İş bilgisayarım olduğu için network ortamında kullanıyordum.   Express kullanmıyordum. Bilgi işlem  departmanının ayarlaması üzerine pst dosyası olarak tüm mailler kaydediliyordu. Dolayısı ile dışarı aktarma işlemine gerek olmadan otomatik olarak yedekleme işlemi yapılıyordu.

Gönderildi : 12/11/2008 22:53

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

outlook tr eng hangisini kullanıyorsunuz Vista üzerinde? ondan da kaynaklanabilir.

şuan kullandığım bilgisarımda Vista var ve Windows XP'deki PST dosyalarımı hiçbir sorun yaşamadan aktardım.

kolay gelsin

Gönderildi : 13/11/2008 00:00

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

eklemeyi nasıl yapıyorsun. 

dosya - al ver - başka dosya ve programdan alma - kişisel klasör listesi (.pst) secip dosya yolunu seciyorsun ileri ileri bitiyor.

veya

araclar - seçenekler - posta kurulumu - veri dosyaları butonunda ekle diyerek ikinci veri dosyası olarak ekleyebilirsin. 

Gönderildi : 13/11/2008 00:07

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

İşletim sistemi olarak xp kullanırken (Outlook Xp den kastım ofis programı versiyonu ) yani ofis xp programında Ms outlook kullanıyordum. İş bilgisayarım olduğu için network ortamında kullanıyordum.   Express kullanmıyordum. Bilgi işlem  departmanının ayarlaması üzerine pst dosyası olarak tüm mailler kaydediliyordu. Dolayısı ile dışarı aktarma işlemine gerek olmadan otomatik olarak yedekleme işlemi yapılıyordu.

Merhaba Tolga Bey,

Yukarıda bahsettiğim yöntem yine geçerlidir. Sürüm farklılığı diyorsa siz eskisinden export edip yenisinden import etmelisiniz.

Gönderildi : 13/11/2008 03:00

(@zafercalikoglu)
Gönderiler: 292
Reputable Member

microsoft outlook   2007 pst dosyası ile office 2000 veya xp  biraz farklı ,benim sorunum office 2007 geçişte,eski pst dosyalrını default olarak seçmeye izin vermiyodu bende yeni bir Pst oluşturup onu defaıult yaptım,eski pstden bilgileri buraya aldım  yeni pst üzerinden çalışmaya devam ettiler,sorun yok sadece sürüm uyuşmazlığı olablir,

Gönderildi : 13/11/2008 20:47

(@tolgaakkaya)
Active Member
Konu başlatıcı

Şu an xp türkçe kullanıyorum önceki bilgisayarımda ise ingilizce kullanıyordum. Eklemeyi ise dosya - al ver - başka dosya ve programdan alma - kişisel klasör listesi (.pst) secip dosya yolunu seçerek ve araclar - seçenekler - posta kurulumu - veri dosyaları butonunda ekle diyerek de denedim ama olmadı.

Eski makinem şirkette fortmatlanarak bakşa bir arkadaşıma verildiği için makinemi vermeden önce export işlemini yapmamıştım. Sadece otomatik olarak hard diske kaydediliyordu.

Düşündüm ki bu tip sorunlar için sürüm farklılıklarını ortadan kaldıran programlar da vardır. Belki o zaman sorunu giderebilirim.

Gönderildi : 15/11/2008 12:14

Paylaş: