Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

A DNS

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
471 Görüntüleme
(@ercanarslan)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Yardımlarınıziçin şimdiden teşekkür ederim.Benim sorunum şu şekide;

Firmada 1 Adet Win2000Srv Data Server IP 192.168.1.1

1 Adet exchange 2000Srv IP 192.168.1.4 mevcut.Dün itibariyle Doruk.Net AdslMail hizmeti almaya başladık.Ancak ben firma içindeyken web alanıma www.xxxxxxx.com gibi ulaşamıyorum.Sisteme firma dışındaki her yerden ulaşabiliyorum.Doğal olarak mail de alamıyoruz.Doruk.Net bir A dns kaydı oluşturmamızı istedi??? Bu A Dns kaydını hangi serverda nasıl oluştarabilirim.

Gönderildi : 06/11/2008 12:43

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Hangi web alanından bahsediyorsunuz biraz açarmısınız. Firmanızda bulunan bir web(www) sayfası için A kaydı olması gerekiyor. A kayıtları DNS üzerinden açılır. ISP üzerinden real IP ye yapılmış bir tanımlama olacağından zaten çalışır. Ama şirket içinde de çalışması gerekiyor. Erişmek istediğiniz web sayfanız intranet mi, yoksa internet mi?

Gönderildi : 06/11/2008 13:23

(@ercanarslan)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

1.Data Server da Asp ile çalışan (sadece lokalde) bir program mevcut.

2.Erişmeye çalıştığım sayfa doruk netin bildirdiği bir internet sayfası sayfa görüntülenemiyor diyor.Birde kendimize bu hizmeti alırken hostta aldık dns ler doruk nete yonlenmiş durumda ben www.xx.com.tr yazdığım zaman şirket içinde adres geçersiz diyor.ama şirket dışından sayfa geliyor.Web sitesi doruk uzerinde aynı şekilde maillerde doruk uzerinden exchange geliyo(gelmiyo)Doruk net Dns adı çözümlenemiyor.Bir A dns kaydı oluşturmalısınız diyor.

3.Düne kadar modemden portlar yönlendirilmiş olarak mailler direk bize ulaşıyordu.Bu hizmeti aldığımızda dün devreye girdi ve mail alamamaya başladık.

umarım yazdıklarım işinize yarar olmazsa başka bilgileride yazarım 🙂

şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 06/11/2008 13:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar,

Bu erişim sağlamak istediğiniz makina ismi ile Host(A) kaydını kendi localinizde bulunan dns üzerinde oluşturursanız problem giderilir.DNS konsolundaki domain isminiz ile oluşturulan Forward Lookup zone'a sağ clik yapın karşınıza seçenek gelicektir.

Gönderildi : 06/11/2008 13:52

Paylaş: