Forum

exchnage server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchnage server 2003 ve HTTP/1.1 401 Unauthorized hatası

20 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,279 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar daha 2 gün öncesine kadar çalışan email accountuma passwordum doğru olmasına rağmen internet explorer owa üzerinden bağlanmak istediğimde

HTTP/1.1 401 Unauthorized

3 sefer şifremi doğru girmeme rağmen hatası almaktayım bunu exchange server 2003 veya windows 2003 std server neden yapıyor olabilir ve nereleri check etmem gerekiyor yol gösterebilirmisiniz? herkese başarılar vede teşekkürler...

Gönderildi : 04/11/2008 00:39

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba,

Server'i yeniden başlatıp denediniz mi veya exch ııs servislerini restart edip birde bu problemden önce bir yapılandırma değişikliği yaptınız mı ?

Gönderildi : 04/11/2008 00:45

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

server yeniden başlatıldı ve malesef aynı problem devam ediyor benim bu problemle başım sürekli dertde ve tam olarak nereden hangi authorization lar verilecek emin değilim normalde hangileri verilmelidir belki onları check edebilirsem olur bu arada başka usernameler web üzerinden ie ile login olabiliyorlar 2 dk önce diğer accountlardan bazılarını test ettim. unutmadan belirteyim ki owa üzerinden publish edilen sayfa https değil sadece http yani secure bir yapı ortada yok bilgilerinize.

Gönderildi : 04/11/2008 00:55

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

User Name ve Password bilgisini girerken farklı kombinasyonları deniyormusunz?(DomainN\Username-Username.DomainN-gibi)Exchange 2003 Front End kullanıyormusunuz?

Gönderildi : 04/11/2008 02:04

(@Anonim)

Bu arada IIS konfg. üzerindeki izinlerin aşağıdaki gibi olup olmadığını kontrol edermisiniz?

IIS - default website: anonymous, basic, and intergrated
       /exchweb : anonymous, basic, and intergrated
       /exchange: basic (domain set) and integrated
       /exadmin :basic and integrated

Gönderildi : 04/11/2008 02:29

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar heerkese cevapları için tekrar tsk ederim bu arada

Bu arada IIS konfg. üzerindeki izinlerin aşağıdaki gibi olup olmadığını kontrol edermisiniz?

IIS - default website: anonymous, basic, and intergrated
       /exchweb : anonymous, basic, and intergrated
       /exchange: basic (domain set) and integrated
       /exadmin :basic and integrated

dediğiniz gibi kontrollerini yaptım ve malesef bu ayarlarda yerinde olmasına karşın email accountuma owa üzerinden bağlantıda yine aynı hatayı almaya devam ediyorum 3 sefer username password soruyor ve sonrasında HTTP/1.1 401 Unauthorized hatasını internet explorer 7 penceresinde görüyorum ve malesef login olamıyorum. Yeni fikirleriniz varsa ve paylaşabilirseniz çok memnun kalacağım. herkese başarılar vede sağlıklı günler dilerim.

Gönderildi : 05/11/2008 11:56

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

Siz owa yi form based auth. moda cekip dener misiniz ?

Gönderildi : 05/11/2008 15:23

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

• FrontEnd Server kullanıyormusunuz?
  • Sisteme dışarıdan telnet yapabiliyormusunuz?
  • Eğer POP3 portunuz açıksa mail gönder/al yapabiliryormusunuz?
  • System Manager üzerinden OWA servisinin açık olduğu server üzerindeki HTTP ayarlarını kontrol ediniz. Orada Exchange kısmını browse ile kontrol ediniz.

Bu aşamalardan sonra sizden gelecek bilgi onemli.

Gönderildi : 05/11/2008 16:57

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

form based dediğimizde ssl kullanmamız konusunda uyarı alıyorum ve https li bir login şu anda gerek duyulmuyor bu arada telnet o ip adresi dediğimde 23 veya 110 a login olamıyorum yani telnet kapalı.front end kullanmıyorum, pop3 açık ve gönder al yapabiliyorum

gdiğer yorumlarınız sabırsızlıkla beklemekteyim vede teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/11/2008 01:16

(@Anonim)

Merhaba,

SMTP(25) protokolüne telnet yaptığınız zaman durum nedir?

Gönderildi : 06/11/2008 01:41

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

Connecting To 92.xx.yy.zz:25...Could not open connection to the host, on port 23: Connect failed

hatası almaktayım bu ayrıca 110 ve 21 nci portlardada aynı hatayı vermekte.

Gönderildi : 06/11/2008 03:51

(@Anonim)

Merhaba ;

Telnet 99.xx.yy.zz 25  yazarak denemeniz gerekıyo saglıklı sonuc  almanız  ıcın  sız :25 yazarak denedıgınız  ıcın default 23 portundan  baglanmaya çalışmış.

Bu arada Authentication' ı sağlarken domainadı\kullanıcı adı  yazarak test ettınız mı ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 06/11/2008 20:48

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

port 110 telnet 92.xx.yy.zz 110

yazdığımda ve sonrasında user uname ve pass şifre yazdığımda login oldu aynı zamanda list den mesajlarımada ulaştım bu arada telnet 92.xx.yy.zz 25 dediğimde 

220 ns1.nergisli.com Microsoft ESMTP MAIL Service, Version: 6.0.3790.3959 ready
at  Thu, 6 Nov 2008 19:02:35 +0200
user userid
500 5.3.3 Unrecognized command
pass

şeklinde bir hata gösteriyor ayrıca uzaktan owa hala daha çalışmıyor.

Gönderildi : 06/11/2008 22:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

smtp ve pop3 çalışıyor ama sizin sorununuz owa ile ilgili sanırım biraz kurcalanmış olabilir genel kimlik doğrulama sorunları bundan kaynaklıdır

aşağıdaki makaleyi okuyarak owa yı yeniden yükleyebilirsiniz

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/04/21/outlook-web-access-ve-ayarlar_3101_-_3101_.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/11/2008 22:59

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

üzülerek belirtmeliyim ki olmadı.

Gönderildi : 08/11/2008 01:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

ESM üzerinde

Servers/server name/Protocols/HTTP/Exchange Virtual Server/Exchange

bölümü için özellikler penceresini açın ve buradaki domain ismini kontrol edin

önreğin buradaki domain ismi cozumpark.com ise login olmaya çalışan kullanıcıda aynı uzantılı smtp mail adresine sahip olmalıdır

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/11/2008 05:46

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

hakan hocam mesaj için teşekkürler dediğiniz yerde name serverime ait olan nameserverim.com yazıyor fakat benim serverimde bundan ayrı 2 web ve 2 email adresim daha ayarlı ve ben malesef electronicxxxx.org olana giremiyorum. electronicxxxx.org için açtığım daha önceki accountların hepsine owa üzerinden girebilirken son yaratmaya çalıştığım 3 user accountunun hiçbirisi giremiyor.

Gönderildi : 09/11/2008 03:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Kazım bey ;

öncelikle her cevabınızda farklı bir detay alıyoruz sisteminiz hakkında bu durumda nasıl soru yanıtlamamızı bekliyorsunuz ? post buraya gelene kadar böyle bir detayı kimse ile paylaşmadınız taki birinin çıkıp bakın farklı mail adresleri kullanıyor olabilirsiniz diyene kadar ? Siz tecrübeli bir üyesiniz lütfen  zaman hepimiz için çok önemli bu konuda dikkat edelim .

Exch Server üzerinde eğer birden çok mail desteği sağlamak istiyorsanız ( owa bazında ) bu kullanıcının yeni olan diğer mail adreslerinin yanında mutlaka Virtual directory üzerindeki tanımlı esas domain ile aynı uzantılı bir smtp adresine sahip olması gerekli veya yeni virtual directory ler açmalısınız . ancak daha önce çalışıyordu ve virtual directory yok tu diyorsanız bu durumda sorun yeni kullanıcıda olsa gerek , yok yeni kullanıcı değil yeni olan tüm kullanıcılar da ise o zaman muhtemel değiştirilmiş bir email policy ye sahipsiniz.. yani bu soruda herşey muhtemel çünkü net olan bir bilgi yok .

Gönderildi : 09/11/2008 04:12

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

1- ESM\Server\SERVERNAME\Protocols\SMTP\default SMTP Virtual server üzerinde sağ tuş properties ve access\authentication seçiliyor sonrasında anonymous access seçiliyor.

2- ESM\Server\SERVERNAME\Protocols\http\exchnage üzerinde sağ tuş properties ve access burada execute permission da scripts and executables seçiliyor ayrıca authonticationda anonymous access seçiliyor.

bunları yapınca artık exchanage server 2003 ve HTTP/1.1 401 Unauthorized hatası hatasını 2nci virtual server üyesi olan email usderlerde almıyoruz belki doğrudur belkide yanlıştır ama ben bunları yapınca problemim çözüldü.

burada hatalarım varsa veya yanlış veya tehlikeli bir seçim yapılmışsa uyarmanız veya yorumlarınızı yazmanız benim için önemlidir.

herkese teşekkür ederim.

Gönderildi : 17/11/2008 01:16

Sayfa 1 / 2
Paylaş: