Forum

PHP Üzerinden ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PHP Üzerinden SMTP Mail Hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,157 Görüntüleme
(@CinarSABAN)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, PHP üzerinden mail gönderiyorum. SMTPAuth= true yaparsam  hesap bilgileri dogru olması gerekiyor.

SMTPAuth=false yaparsam hesap bilgileri doğru olmasa bile mail gönderi sağlanıyor.

Bunu engellemenin veya eposta içerik kısmını gönderen doğrulanamadı şeklinde bir yazı yazdırmak mümkünmüdür.

Gönderildi : 17/01/2019 16:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Yazı yazdıramazsınız çünkü SMTP RFC ile standartları belirlenmiş bir protokoldür.

Eğer siz kimlik doğrulama olmadan da mail gönderebiliyorsanız bu demektir ki relay açıktır, exchange server üzerinde relay ayarlarını bilen birisinin düzeltmesi lazım eğer siz bir yazılımcı iseniz sizin uzmanlık alanınızın dışında bir konu ki genel mail trafiğini bozabilirsiniz.

Yok ben sistemciyim diyorsanız ya da yazılımcıyım ama her türlü yaparım derseniz buyrun;

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2012/07/15/exchange-server-2007-ve-2010-internal-ve-external-relay.aspx

Sürüm bağımsız mantık aynıdır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/01/2019 20:17

(@CinarSABAN)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Peki Otomatik Olarak Kullanıcılara Eklenen İmza Gibi Kimlik Doğrulaması Yapılmadan Gönderilen Epostalara Bu Yazıyı Ekleme Durumu Olabilirmi.

Evet Relay İzni Verilmiş Bir Makine Üzerinden Yaptım Bunları İlgili Relay Konfigrasyonu Aşağıdadır.

Gönderildi : 17/01/2019 20:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Kullanıcılara imza ekleme iki şekilde olur ki genelde transport seviyesinde olur yani o relay değildir, bir agent yüklenir exchange server üstüne ve bu agent transport seviyesinde gelen giden mailleri kontrol eder, üzerindeki ilkere göre de maillere otomatik imza ekler. Bu relay değildir.

Yukarıdaki ayarda relay olduğunu anlayamazsınız çünkü relay PS ile görebileceğiniz bir şey, zahmet edip makaleyi okumadığınıza göre makaleyi okuduktan sonra 3. sorunuzu sormanızı tavsiye ediyorum.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/01/2019 21:27

Paylaş: