Forum

Child Domain Exchan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Child Domain Exchange Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@KerimErken)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Child yapısı bulunan bir domain yapısında Exchange üzerinde bir sorun yaşamaktayım.

Child Domain ortamı bozulmuş durmda ve replikasyonlar düzgün çalışmamaktadır.

Bende child öldürmek istiyorum bu işlem için kullanıcılar logın olabilmeleri için lokasyona yeni bir ADC kurdum root DC ye ait ve kullanıcıları Root üzerinde yeniden acmak istiyorum bir tane kullanıcı için bu işlemi yaptım buraya kadar bir problemim yok. Exchange 2010 üzerinde child domain ortamına ait bazı hesapların özelliklerine girdigimde  alttaki hatayı almaktayım ve hesabı silemiyorum bu hesapları nasıl Exchange ortamından kaldırabilirim.

Root üzerinde actıgım hesaplarda ayni email adrelerini kullanıcılara tanımlamak istiyorum.

The operation couldn't be performed because object 'child.root.local/Kullanıcıları/Ali veli' couldn't
be found on 'dc.root.local'.

Alınan Hata

Gönderildi : 18/12/2018 19:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Child ile root arasında sanırım bir iletişim sorunu var, bunu çözmeden exch üzerinde child için açılmış hesapları yönetemezsiniz.

Yani önce child sorunlarını çözmelisiniz, sonra root a bir exchange daha kurup child içerisindeki kullanıcıları root üzerinde admt ile taşımanız gerekli.

ADTM tecrübe isteyen bir iştir. Muhtemel yeni kullanıcı açtım diyorsanız sanırım zaten profillerin elle taşınmasını göze aldınız demektir.

Eğer durum bu ise zaten outlook üzerinden child domain deki kullanıcıların maillerini export edin, root da açtığınız kullanıcı için login olup hem eski dosyalarını hemde maillerini import edin.

Ama dediğim gibi yukarıdaki yöntem uzmanlığınız yok ise tercih etmeniz gereken bir yöntemdir.

Yada bir danışmana verin işi o yapsın eğer danışmanlık bütçeniz varsa tabiki.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/12/2018 21:52

Paylaş: