Forum

exc 2013 kullanıcı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exc 2013 kullanıcı silemiyorum

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
788 Görüntüleme
(@abdullahgunaydin)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

posta kutuları - Microsoft Exchange

Merhabalar işten ayrılan kişilerin mail list ten silmek istiyorum pst lerine dışarı çektim silmek istediğimde 

Active Directory operation failed on ADDC.geomim.com. This error is not retriable. Additional information: Access is denied. Active directory response: 00000005: SecErr: DSID-03152501, problem 4003 (INSUFF_ACCESS_RIGHTS), data 0

bu hatayı veriyor ad güvenlik sekmesinden exchange tursted tam yetki verdim yinede olmadı nasıl kurutulabilirm bu sorundan teşekkür ederim

*** işlemi başarabildim belki lazım başka birine şu şekilde yaptım;

ad directorygörünüm-gelişmiş özellikleri seçtim daha sonra silmek istediğim kullanıcıya özellikler sekmesine girip güvenlik sekmesine geçtim en alt ta gelişmiş butonu ile devam ettim devralmayı entinleştir deyip uygula tamam dedim ve oldu teşekkür ederim.*****

Gönderildi : 18/09/2018 15:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

İlgili kullanıcıyı bulun, security sekmesinden gelişmiş bölümüne geçin orada izinleri yukarıdan alın diyin, replikasyon süresini bekleyin sorun çözülecektir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/09/2018 17:08

Paylaş: