Forum

Exchange Servisleri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Servisleri Otomatik Başlamıyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
877 Görüntüleme
(@sukruozdemir)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
EX10 dan EX16 ya migrate yaptım. DAG miamari 2 sunucum var, Witness ve OOS var birde.

İlk zamanlardan beridir reboot attıktan sonra servisler otomatikman başlamıyor. Geçiş bitince bakarım derken 3-5 ay geçti bu ara araştırmaya başladım ama bir yere çıkartamadım işin ucunu.

Exchange servisleri birbirlerine bağlı, biri başlamadan diğer grup başlamıyor ve ilk başka MSExchangeADTopology Başlıyor anladığım kadarıyla.Bu servis de NetTCPPortSharing diye bir servise bağlı.

NeTCPPortsharing servisinde ID 7009 A timeout was reached ile başlayan bir hatayı veriyor ve başlaması gecikiyor. Bu servisi Delay Start yaptım, bir süre sonra otomatikman başlıyor ama bu sefer buna bağlı olan Exchange zinciri düzgün başlamıyor. Birbirlerine bağlı olan bel kemiği servisleri Delay Start olarak ayarladım halen reboot attığımda bana yemyeşil servisleri başamış bir sunucu gelmiyor.

NetTCPPortSharing neden timeout a düşüyor onu bilmiyorum, bilgi bulamadım, belki onun gecikmesine de başka birşeyler sebebp oluyordur ama bulamadım bir türlü. 

Konu hakkında yardımlarınızı rica edeceğim.

Gönderildi : 13/09/2018 18:12

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

selam,

bu sorulara direk cevap vermek biraz zor. pek çok sebebi olabilir sistemine bağlı olaraktan.

Event'leri çok iyi incelemenizi tavsiye ederim orada herşey yazar.

kolay gelsin.

Gönderildi : 13/09/2018 20:32

(@sukruozdemir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam sağ olun yorum için ama reboottan itibaren tüm eventlerden birşey çıkartamadığım için yardım istedim zaten 🙂

selam,

bu sorulara direk cevap vermek biraz zor. pek çok sebebi olabilir sistemine bağlı olaraktan.

Event'leri çok iyi incelemenizi tavsiye ederim orada herşey yazar.

kolay gelsin.

Gönderildi : 13/09/2018 21:00

(@sukruozdemir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Var mı başka yol yordam önerebilecek birisi? Hakan Hocam buralarda mısınız?

Gönderildi : 15/09/2018 21:12

Paylaş: