Forum

Gelen spam mailleri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gelen spam mailleri nasıl bloklarım?

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
476 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

Exchange server 2016 kullanmaktayım. Clientlerimin neredeyse yarısının mail adreslerine sürekli şirket dışında ki adrslerden reklam mesajları geliyor. Bunların her seferinde ise gönderici email adresleri değişiyor. Örnek olarak Rusça akademi diye birisi her gün bir önceki güne göre sonundaki rakamı değiştirmek birinci gün [email protected], ikinci gün [email protected] gibi adreslerden mesaj gönderiyor. Buna çözüm naıl bulurum ve tüm abonelerimi tek seferde korur ve bu adresten mesaj almalarını engelleyebilirim.

Gönderildi : 12/09/2018 12:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bir anti spam gw kullanmanız gerekli.

Bulut üzerinden kiralama yapabilirsiniz örneğin Trend Micro, Barracuda bu konuda iyi.

Veya on prem Mcafee, Trend Micro, Symantec vb ürünler ile exchange üzerine kurulum yapabilir veya yine bu üreticilerin on prem sanal makinelere kurulan veya fiziksel donanımları var.

Özetle bir hizmet almadan bunu çözmeniz mümkün değil.

Veya yerel olarak bu hizmeti veren şirketler var, örnek alt yapısının barracuda olduğunu bildiğim 

https://www.setposta.com/index.php

Veya Fix Cloud ile görüşebilirsiniz

http://fixcloud.com.tr/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/09/2018 13:22

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1628
Noble Member

Trend Micro HES kullanıyorum. Tavsiyemdir.

Gönderildi : 12/09/2018 13:48

(@ozkanburgac)
Gönderiler: 204
Estimable Member

Selam ,

Trent Micro gateway özelliği güzel vedetaylı loglama yapıyor 

Yapınızda UTM Varmı bilmiyorum ancak Sophos gibi markalarda mail anti spam özelliği çok güzel tek başına dahi çok başarılı çalışıyor ve akan mail trafiğini kontrol edebiliyorsunuz 

Gönderildi : 12/09/2018 17:17

Paylaş: