Forum

Exchange Mail Grubu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Mail Grubu Hk.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
598 Görüntüleme
(@MuhammedMusaGUNGOR)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Exchange de bir mail grubu var bu [email protected] gibi, bu gruptan toplu mail atmak istediğimizde 50 adet mail adresi haricinde mail atamıyorum. 130 kişilik bir mail listem var tek seferde atamıyorum parçalamam gerekiyor. bu sayıyı yükseltebilir miyim? Yardımcı olabilirmisiniz.

Gönderildi : 10/09/2018 19:21

(@zaferisik)
Gönderiler: 73
Trusted Member

Merhaba

Group ayarlarından AD Atribute kısmından msExchRecipLimit değerini değiştirerek istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.

Gönderildi : 10/09/2018 19:52

(@MuhammedMusaGUNGOR)
Active Member
Konu başlatıcı

Yanıtınız için teşekkür ederim denedim fakat olmadı. 

Şöyle izah edeyim outlook tan mail yollamak için boş bir mail ekranı açtığımda "Kimden" kısmını değiştirip grup mail adresini seçerek mail atmaya çalışıyorum fakat söylemiş olduğunuz ayarda sayı değirini 200 yaptıktan sonra yollamaya çalıştım yine gönderim sağlayamadı. Başka bir öneriniz olabilir mi?

Gönderildi : 11/09/2018 14:30

(@sinanosman)
Gönderiler: 89
Estimable Member

Merhaba,

Mailchimp üzerinden de toplu mail gönderimi sağlayabilirsiniz. Eğer sorununuzu çözemezseniz aklınızda bulunsun. 

https://mailchimp.com/

Gönderildi : 11/09/2018 14:49

(@fatiihdemiir)
Gönderiler: 46
Trusted Member

Benzer bir başlık var. İnceleyebilirsiniz;

http://www.cozumpark.com/forums/thread/285843.aspx

Gönderildi : 11/09/2018 14:57

(@MuhammedMusaGUNGOR)
Active Member
Konu başlatıcı

Ugur DEMIR:

40 taneden sonra hata verebilir. Exchange Management Console --> Server Conf. --> Hub Transport --> Properties a girin burada Limits tabında connection restriction altında istediğiniz limiti belirleyebilirsiniz.  

Ancak bu sizi blackliste sokabilir. Yukarıda da bahsedildiği gibi mailing hizmeti kullanınız. 

Merhaba, 

excahnge 2016 kullanıyorum malum web ortamı olduğu için söylemiş olduğunuz yöntemi uygulayamadım.

3. parti yazılım kullanamam onun için exchange üzerinde araştırma yapıyorum.

İlginize minettarım. 

Gönderildi : 11/09/2018 16:57

(@fatiihdemiir)
Gönderiler: 46
Trusted Member

Exchange yönetim panelinde;

Koruma -> İstenmeyen posta filtresi -> Kuralı düzenle -> İstenmeyen posta ve toplu eylemler altında "Toplu e-postayı istenmeyen e-posta olarak işaretle" seçeneğindeki işareti kaldırın ve kaydedin.

Test etmedim lakin bir çözüm yolu olacak mı denemek gerekir. İşlemin ardından toplu mail göndermeyi tekrar deneyip sonucu paylaşın lütfen.

Gönderildi : 11/09/2018 18:00

Paylaş: