Forum

Exchange 2010 Domai...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Domain Uzantı Engelleme

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
877 Görüntüleme
(@yasinsimsek)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

bu aralar epey bir spam geliyor, domain.date ve domain.trade uzantılı. domain uzantılarını exchange üzerinden engelleme şansım var mı? hub transport ile yapmaya çalıştım fakat sonuç alamadım. tek tek manuel olarak engellemem mümkün değil o yüzde yukarıda belirttiğim 2 domain uzantısı için yardımlarınızı rica ederim..

Gönderildi : 26/07/2018 19:35

(@sinanosman)
Gönderiler: 89
Estimable Member

Merhaba,

Ortamda firewall cihazınız var mı? Varsa firewall üzerinden engelleme yapmayı denediniz mi?

Gönderildi : 26/07/2018 20:40

(@yasinsimsek)
Eminent Member
Konu başlatıcı

fortigate var yapılabiliyor mu bilginiz var mı hocam?

Gönderildi : 26/07/2018 20:47

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

fortigate var yapılabiliyor mu bilginiz var mı hocam?

Selamlar ;

Fortigate Mail gateway  olarak  hizmet  veremiyor  ancak Bütçe  var  ise  Symantec Mail Security Gateway şayet  yok ise ücretsiz  mail gateway  çözümlerine  yönelebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 27/07/2018 00:33

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhaba,

bu aralar epey bir spam geliyor, domain.date ve domain.trade uzantılı. domain uzantılarını exchange üzerinden engelleme şansım var mı? hub transport ile yapmaya çalıştım fakat sonuç alamadım. tek tek manuel olarak engellemem mümkün değil o yüzde yukarıda belirttiğim 2 domain uzantısı için yardımlarınızı rica ederim..

extra bir ürüne gerek yok exchange ile yapabilirsiniz bunu

https://inspyreone.weebly.com/blog/block-specified-top-level-domains-tld-in-exchange-2010

iyi çalışmalar

Gönderildi : 27/07/2018 15:00

(@yasinsimsek)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Vasvi Hocam,

sanırım oldu, 20 saattir belirttiğim 2 domain uzantısından spam gelmedi sunucumuza,

teşekkür ederim ilginize

Gönderildi : 03/08/2018 15:07

(@yasinsimsek)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

extra bir ürüne gerek yok exchange ile yapabilirsiniz bunu

https://inspyreone.weebly.com/blog/block-specified-top-level-domains-tld-in-exchange-2010

iyi çalışmalar

Vasvi Hocam,

sanırım oldu, 20 saattir belirttiğim 2 domain uzantısından spam gelmedi sunucumuza,

teşekkür ederim ilginize

Gönderildi : 03/08/2018 15:18

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Vasvi Hocam,

teşekkür ederim ilginize

Rica ederiz hocam işinizin görülmesine sevindim.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 03/08/2018 15:20

Paylaş: