Forum

Database Size vs Lo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Database Size vs Log Folder (1.2 TB Log Silinebilir mi?)

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
575 Görüntüleme
(@sukruozdemir)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Ben Exchange i kurcaladıkça hemen her gün foruma yeni sorular ile geliyorum. Sizlere özellikle de Hakan Hocama yanıtları için teşekkür ederim.

EX10 dan EX16 (DAG mimari) migrate aşamasındayım.

1.5-2K kadar box kaldı ama oluşturduğum Database klasörlerinin altıntaki 1MB lik log dosyaları o kadar çok ki, her taşıma yaptığımda giderek artıyor şuan DB nin boyutu ile yarışıyor adeta.

Bu dosyaları ne yapabilirim? Eskiden yeniye doğru korkusuzca silebilir miyim ya da bir yolu yordamı var mıdır?

Gönderildi : 12/05/2018 01:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Taşıma işlemleri sırasında çok fazla log yazılır bu nedenle sadece taşıma sırasında circular logging açılabilir. Veri tabanı üzerindeki ayarlardan açabilirsiniz.

https://www.petenetlive.com/KB/Article/0001224

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/05/2018 04:21

(@sukruozdemir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Taşıma işlemleri sırasında çok fazla log yazılır bu nedenle sadece taşıma sırasında circular logging açılabilir. Veri tabanı üzerindeki ayarlardan açabilirsiniz.

https://www.petenetlive.com/KB/Article/0001224

Hocam teşekkür ederim loglardan kurtuldum.
DPM ya da herhangi bir backup servis kullanmıyorum şuanda. Bu durumda circular logging i açık bırakabilir miyim yoksa backup almıyor olsak dahi sağlıklı olan kapalı kalması mı ?

Gönderildi : 12/05/2018 12:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Kesinlikle exchange server için en önemli konu yedektir, o yüzden lütfen sağlıklı bir yedekleme politikası oluştur. Circular logging kesinlikle açık kalmasın çünkü T anında bir sorun olur ise yedeğinde yok ise hiç bir şekilde veri kurtarma şansın olmaz. Sadece taşıma anında geçici olarak aç, sonra hemen kapat.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/05/2018 18:05

(@sukruozdemir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kesinlikle exchange server için en önemli konu yedektir, o yüzden lütfen sağlıklı bir yedekleme politikası oluştur. Circular logging kesinlikle açık kalmasın çünkü T anında bir sorun olur ise yedeğinde yok ise hiç bir şekilde veri kurtarma şansın olmaz. Sadece taşıma anında geçici olarak aç, sonra hemen kapat.

Teşekkürler hocam.

Gönderildi : 13/05/2018 01:26

Paylaş: