Forum

eski exchange 2003 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

eski exchange 2003 den verileri kurtarmak

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@cemildogan)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

windows 2003 üzerinde çalışan exchange 2003 sanal server  vardı.diğer ssnal serverlardan exchange'e bağlantı yapmayınca yeni bir sanal server oluşturup win 2003 kurdum ve bunun üzerine exchange 2003 kurdum bağlantıları sağladım fakat diğer sanal serverda exchange'in dataları duruyor priv1.edb,priv1.stm,pub1.edb ve pub1.stm..Bu dosyalardan yeni kurduğum exchange'e bu verileri nasıl atabilirim.Yeni kurduğum exchange 2003 de active directory farklı fakat kullanıcılar aynı..Bu konuda yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 16/03/2018 01:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, ne yazık ki bunu 3 parti bir program satın almadan yapamazsınız. Ya da tek tek outlook üzerinden eski exchange e bağlı outlook dan hakan ın mailerini pst ye çıkarır o outlook u yeni exchange e bağlar tekrar import ederiniz.

Bu arada 2003 kullanmadaki azminizi taktir ettim ama bu kadar güvensiz bir mail sistemini bence artık terk edin. SMB açıkları başta olmak üzere son derece güvensiz bir sistem kullanıyorsunuz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/03/2018 23:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Bu arada 3 parti dedim ama artık 2003 destekleyen bir yazılım bulmanız da bir hayli zor olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/03/2018 23:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hocam gerekeni yazmış sözünün üstüne söz olmaz. Ontrack firmasına bakarsanız yazılımları gayet iyi. Zamanında EBD üzerinden maileri pst olarak kurtarmıştım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/03/2018 02:38

Paylaş: