Forum

Toplantı odası / Ta...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Toplantı odası / Takvim oluşturma yetkisi hakkında

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
878 Görüntüleme
(@keremgoktay)
Gönderiler: 117
Üye
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2013 yapısında,toplantı odaları arasında, belirli bir kat için sadece X bir grubun toplantı açıp silebilmesini istiyorum.

[PS] C:\Windows\system32>set-mailboxfolderpermission toplantiodasi30@domain:\Calendar -User Default -Access
ights None
[PS] C:\Windows\system32>get-mailboxfolderpermission toplantiodasi30@domain:\Calendar

FolderName User AccessRights
---------- ---- ------------
Calendar Default {None}
Calendar Anonymous {None}
Calendar Kerem Göktay {Owner}

Şeklinde odanın ayarlarını değiştirdim, ama hala domainden herhangi birisi takvim açabiliyor. İlgili grup IT ekibi olduğu için bir asistanta yok. Toplantıları otomatik kabul edip ya da reddecek. Bunu nasıl yapabilirim?

ÇözümPark

Gönderildi : 01/03/2018 15:19

(@keremgoktay)
Gönderiler: 117
Üye
Konu başlatıcı

Exchange rule yazarak problemi çözdüm. 

Kime; toplantı odası maili

Eylem, maili şu mesaj ile reddet

Şu kural dışında ise; mail atabilecek kişiler

ÇözümPark

Gönderildi : 01/03/2018 18:04

(@guraycobanoglu)
Gönderiler: 135
Estimable Member

Merhaba,

Exchange 2013 yapısında,toplantı odaları arasında, belirli bir kat için sadece X bir grubun toplantı açıp silebilmesini istiyorum.

[PS] C:\Windows\system32>set-mailboxfolderpermission toplantiodasi30@domain:\Calendar -User Default -Access
ights None
[PS] C:\Windows\system32>get-mailboxfolderpermission toplantiodasi30@domain:\Calendar

FolderName User AccessRights
---------- ---- ------------
Calendar Default {None}
Calendar Anonymous {None}
Calendar Kerem Göktay {Owner}

Şeklinde odanın ayarlarını değiştirdim, ama hala domainden herhangi birisi takvim açabiliyor. İlgili grup IT ekibi olduğu için bir asistanta yok. Toplantıları otomatik kabul edip ya da reddecek. Bunu nasıl yapabilirim?

Hocam  Selamlar,

PS'lerinde bir eksiklik var aşağıdaki şekilde deneyebilrsin;

Set-MailboxFolderPermission -Identity [email protected] -User default -AccessRights LimitedDetails

add-MailboxFolderPermission -Identity [email protected] -User kullanıcı@domain.com -AccessRights EDitor/Owner/

Bilgine

Gönderildi : 01/03/2018 18:40

Paylaş: