Forum

MS Exchange Outlook...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MS Exchange Outlook Pop/Smtp Gönder-Al Sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@TanerOTLU)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle böyle bir forumu kurup it dünyasındaki sorunlara, pratikte karşılaşılan problemlere çözüm bulmamıza yardım eden forum kurucularına teşekkürü bir borç bilirim. Sitenize yeni üye oldum ve ilk paylaşımımı yapıyorum, bu konu daha önce belki paylaşılmıştır ve çözümü de yapılmıştır, tekrar aynı konuyu açmış isem şimdiden affınızı rica ediyorum.

Sorunumu şu şekilde özetleyebilirim;

Kendimize ait sunucuya MS Exchange 2016 Kurulumu yaptım, tüm kullanıcıları açtım, tüm ayarlamaları yaptım. Outlook ve mobil tarafında exchange bağlantıları sorunsuz şekilde çalışıyor ancak outlooktan pop/smtp bağlantısı yaptığımda ekteki resimdeki gibi bir hata ile karşılaşıyorum.

k.a. ve şifre doğru olmasına rağmen her gönder-al da bu uyarıyı alıyorum, uyarı ekrandan hiç gitmiyor. Şu an deneme amaçlı mail hesaplarını 10-15 kişiye kurdum.

Arada bir bu sorunu yaşıyorlar, farklı zaman dilimlerinde farkı periyotllarda bu sorun ile karşılaşıyoruz.

Sorunu incelediğimizde sorunun pop tarafında değil de smtp tarafında (yani mail gönderirken yaşanıyor) olduğu anlaşılıyor. Duruma göre bazen 5-10 dk içinde bazen yarım saat içinde bazen bir kaç saat içinde sorun kendi kendine düzeliyor. Ne zaman olacağı ve ne kadar süreceği belli olmuyor.

Bir kaç aydır bu sorunla uğraşıyorum, bakmadığım kaynak değiştirmediğim ayar kalmadı ancak halen kesin bir sonuç alamadım.

Bu konuda daha önce benzer problemleri yaşayan veya Exchange deneyimi iyi olup sorunu analiz edip sorunun kaynağını bulabilecek arkadaşlar var ise lütfen onlardan yardım istiyorum.

İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 08/01/2018 14:40

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Exchange Server POP bağlantı ayarını secure (TLS) ile yapmak için aşağıdaki komutu kullanıp denedinizmi? Eğer denemediyseniz bunuda bir deneyebilirmisin? POP3 servislerini restart etmeniz gerekebilir konfig sonrasında, TCP 110 portunu kullanacagız bağlantı için.

Set-PopSettings -LoginType SecureLogin

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/01/2018 17:33

(@TanerOTLU)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Hocam dönüşün için teşekkürler,

pop bağlatım ssl, 995 portundan, popta sıkıntım yok, smtp de sıkıntım var.

smtp konfigürasyonlarım 587 TLS veya Otomatik(şifre yok)

Gönderildi : 08/01/2018 20:24

Paylaş: