Forum

Exchange 2013 mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange 2013 mail recovery

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
600 Görüntüleme
(@muratuzun-2)
Gönderiler: 578
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba exc 2013 üzerindeki 1 mailboxda kullanıcı mailini shift delete ile silmiş.Webmail ve outlook recovery tarafında  mailler görünmüyor yedekleme sistemimiz items ve folder bazında herhangi bir third party ile yedekleme yapılmadığından restore edemiyorum.Bu mailleri nasıl kurtarırım? 

Gönderildi : 04/01/2018 12:47

(@AdemCakan)
Gönderiler: 1
New Member

Merhabalar,

Aklıma gelen tek işlem 3.part kullanıcı yedekleme uygulaması olmaması sebebiyle eğer shadow copy özelliği bilgisayarda açık ise "%appdata%" altında Microsoft/Outlook altında ost'yi bir önceki sürümüne geri getirerek ost pst export işleminden sonra bulabilirsin.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 04/01/2018 13:15

(@zaferisik)
Gönderiler: 73
Trusted Member

Merhaba Hard Delete mailler exchange sunucuda dumpster alanına düşer. burada belli bir zaman saklanır (defaultta 14 gün database kapsamında). Eğer bu periyot dahilinde ise Single Item Recovery ve Discovery Search Mailbox üzerinden mailleri istediğin mail hesabına forward edebilirsin.

Merhaba exc 2013 üzerindeki 1 mailboxda kullanıcı mailini shift delete ile silmiş.Webmail ve outlook recovery tarafında  mailler görünmüyor yedekleme sistemimiz items ve folder bazında herhangi bir third party ile yedekleme yapılmadığından restore edemiyorum.Bu mailleri nasıl kurtarırım? 

Gönderildi : 04/01/2018 14:03

(@muratuzun-2)
Gönderiler: 578
Noble Member
Konu başlatıcı

bunu nasıl yaparım

Gönderildi : 04/01/2018 15:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Uzun bir süre geçmiş ama aramalarda çıkan bir post olduğu için bilgi vermek istedim.

Öncelikle Zafer' in bahsettiği gibi silinen mail 14 gün içerisinde geri alınmak isteniyor ise "Recover Deleted Items" dediğimiz yöntem ile aşağıdaki gibi outlook programından kurtarılabilir;

dl3

Güncel outlook sürümlerinde silinmiş öğelere tıkladığınız zaman orta bölümde böyle bir link çıkar.

SNAG 0241

Yada ribbon bölümünde bunu görürsünüz

SNAG 0242

Bunlara tıkladığınız zaman ise aşağıdaki gibi bir pencere açılır ve bu pencereden kurtarmak istediğiniz maili secip recover diyebilirsiniz.

SNAG 0243

Kolaylıklar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/12/2020 12:16

Paylaş: