Forum

Exchange mail grubu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange mail grubu adına mail gönderme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,567 Görüntüleme
(@osmantanriverdi)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange üzerinde açılan bir grup(distribution group) üzerinden o grup adına mail atabiliyoruz.([email protected] mail adresimden sanki [email protected] adresinden mail atıyormuşum gibi mail yanıtlaması yapabiliyoruz.)[email protected] grubuna farklı mail adresleride ekleyebiliyorum bundada sorun yok.

Set-DistributionGroup "iktest" -GrantSendOnBehalfTo iktest 

Benim istediğim aynı binada kardeş iki firmanın exchange sunucusunda bunu yapmak.exchnage1 sunucusunda açılan distribution group adresine([email protected] ) exchange2 sunucusundaki "y" kullanıcısı eklenecek(bunda sorun yok) sonra y kullanıcısıda gelen maili yanıtlarken [email protected] adresinden yanıtlıyormuş gibi olacak. Aynı exchange sunucularındaki kullanıcılar için yapılırken faklı exchange sunucusundaki kullanıcılar için büyük ihtimalle ip adreslerinin tanıtılması gerekiyor. Nasıl yapabilirim.

Gönderildi : 27/12/2017 16:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Keşke işler o kadar kolay olsaydı bunu için forest trust atmanız gerekli önce iki forest arasında daha sonra istediğiniz yetkilendirmeleri yapabilirsiniz.

Kolay yolu evet ip eklemek ama aslında bu relay izni demektir ki bugün a grubu için atan yarın genel müdür içinde mail atar sizi çok zor durumda bırakır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/12/2017 22:33

(@osmantanriverdi)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.iyi çalışmalar.

Gönderildi : 28/12/2017 20:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/12/2017 23:59

Paylaş: