Forum

Exchange 2013 Trans...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013 Transport Rule İmza Sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
634 Görüntüleme
(@ZaferALTI)
Gönderiler: 63
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Şirketimizde imzaları transport rule ile oluşturuyoruz. Kullanıcılar birbirlerine mail attıklarında imza çıkıyor bir problem yok fakat yazıcı tarafından tarama yapıp ilet şeklinde maili gönderdikleri zaman imza üzerindeki resimin urli çıkıyor.

Normal imzamız,

Zafer ATLI

{Resim}

Smtp üzerinden mail geldiği zaman:

Zafer ATLI

{http:\\resimin_urli}

Şeklinde oluyor, ben bunun içinde transport rule oluşturmuştum, patrona atılan mailin içerisinde http:\\resimin_urli varsa maili reddet diye bu şekilde bu problemi çözmüştük.

Geçen hafta aldığımız exchange update i (Kullandığımız version 12ydi biz 17ye geçirdik) ile artık bu kuralı kullanamıyorum, mailin içerisinde http:\\resimin_urli varsa maili reddet diyince imza çıksın veya çıkmasın hiçbir maili gönderemiyoruz.

Bu konuyu üçüncü parti bir yazılım kullanmadan nasıl çözebilirim?

Gönderildi : 02/12/2017 12:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

"yazıcı tarafından tarama yapıp ilet şeklinde maili gönderdikleri zaman" dediğiniz bölüm için anladığım;

Tarayıcıdan bir tarama yapınca, tarayıcı size mail atıyor, bu maili ilet dediğinizde bu sorun oluyor?

Bu durum muhtemel tarayıcıdan gelen mail' ın MIME formatı ile ilgilidir, yani Transport Rule ile tarayıcıdan gelen içeriğin çakıştığı bir şet olmalı, bunu ancak siz çözebilirsiniz, bu biraz deneme yanılma yolu ile çözülebilir. Günün sonunda iletilen mail de demek ki transport rule' ın beğenmediği bir şey olmalı ki resim yerine url gönderiyor.

Örnek HTML kodu' u güncellemeyi denediniz mi belki tarayıcıdan gelen kod örneğin UTF8 değildir bunu iletince sorun ondan kaynaklı oluyordur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/12/2017 23:15

(@ZaferALTI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Siz MIME formatı deyince, tarayıcı smtp üzerinden mail gönderimi yaptığından dolayı Set-RemoteDomain -ContentType MIMEHtmlText  şeklinde bir şey denedim fakat zaten Mime formatı HtmlText diyince, sadece html ve sadece texte çektim fakat aynı şekilde gelmeye devam etti. HTML kodu 8859-1miş, utf-8 ve 8859-9 a çektim fakat yine aynı şekilde mailler gelmeye devam etti. Konuyu araştırmaya devam ediyorum bir çözüm bulursam eklerim. Yardımınız için teşekkürler.

Gönderildi : 04/12/2017 16:59

(@ZaferALTI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Transport rule prioritysi ile alakalıymış, updateden önce çalışan sistem updateden sonra çalışmamaya başlamıştı, imzanın çıkmama durumunda silinsin dediğim kuralın prioritysi imza kurulanın prioritysinden küçükdü bugün fırsat buldum bi deneyim dedim priorityleri değiştirince durum düzeldi.

Gönderildi : 12/12/2017 12:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Çok ince görmüşsün, tebrik ederim, bizim içinde tecrübe oldu.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/12/2017 01:55

Paylaş: