Forum

Exchange 2010 Searc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Search Problemi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
522 Görüntüleme
(@serdarkisacik)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sistemimizde Exc 2010 var, 1 tane client'in bilgisayar'i degisti outlook'u haric herysey sorunsuz calisiyor. Outlook'ta arama sonuclarini gösterme de problem var normalde 10 sn bekleyince bütün hepsini buluyor ve getiriyor ama neden ilk önce eski mail'lerden basliyor sonuclari gösterirken anlamadim. Hergün mail trafigi olan bir kisiyi bile aratsaniz ilk önce bir kac ay önce ki mail'lerini getiriyor sonra yakin zamanlari getiriyor. Rebuild yaptim, profili yeniden olusturdum düzelmedi. Bunlarin disinda önerebileceginiz bir sey varmidir?

Gönderildi : 14/11/2017 18:20

(@ZaferALTI)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Selamlar,

Owa üzerinde aynı problem var mı? Yoksa outlook güncellenmelerini kontrol etmenizi tavsiye ederim, makinalar üzerinde hangi updateler var ona bakabilirsiniz, outlook KB3114409 güncellemesi varsa silip bir tekrar arama işlemini deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 15/11/2017 12:29

(@Mustafa.karaoglu)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Merhaba,

"1 tane client'ın bilgisayarı değişti" demişsiniz, bu durumda genel bir sorun olmadığını varsayabiliriz. Diğer clientlarda problem yoksa, client özelinde inceleme yapmanızı öneririm (sistem ve ofis güncellemeleri up to date mi?)

Sorun yaşadığınız mailboxı farklı bir client'a ekleyerek test edebilirsiniz, sorun yoksa client ile ilgili bir sorun olduğu kesinleşmiş olur. Sorun varsa mailbox özelinde de kontrol yapılabilir.

Search index rubild reset işlemi yaparak test edebilir siniz?

https://support.office.com/en-us/article/Reset-indexing-by-rebuilding-your-Instant-Search-catalog-213a2728-0ef4-427a-9bb2-aed329a59b17

https://support.microsoft.com/en-us/help/2769651/outlook-search-returns-no-matches-found

Kolaylıklar.

Gönderildi : 16/11/2017 12:32

(@serdarkisacik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Owa üzerinde aynı problem var mı? Yoksa outlook güncellenmelerini kontrol etmenizi tavsiye ederim, makinalar üzerinde hangi updateler var ona bakabilirsiniz, outlook KB3114409 güncellemesi varsa silip bir tekrar arama işlemini deneyebilirsiniz.

Merhaba,

Yogunluktan cevaplayamadim, tesekkür ederim ilginize. Problem düzeldi, herhangi bir sey yapmadim kendisi düzeldi. Sorun yok.

Gönderildi : 15/12/2017 14:00

(@serdarkisacik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yogunluktan cevaplayamadim, tesekkür ederim ilginize. Problem düzeldi, herhangi bir sey yapmadim kendisi düzeldi. Sorun yok.

Gönderildi : 15/12/2017 14:01

Paylaş: