Forum

excahnge 2003 kurul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

excahnge 2003 kurulum hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
381 Görüntüleme
(@LEVENTSENGECAL)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

kolay gelsin arkadaşlar..sistemde kullandığımız exchange server disk arızası yüzünden çalışmıyor..dolayısıyla yeni bir server a kurulum yapmak istedik ancak bu hatayla karşılaşıyorum..ne yapmam gerekiyor..bu makinaya ve kullanıcıya gerekli izinleri verdim..ama sorunu anlayamadım..

prost ve schema ya eklediğim exchange server da run firstyaptığım zaman typical otomatik gelmiyor ve şu hataya düşüyor...

the component "microsoft excahnge messaging and collaboration services cannot be assigned the action "install" because;

- a server object for this server ("DENEME") already exists in the administrative group "first administrative group". if you are attemting to recover this server please run setup with the "disasterrecovery" switch otherwise you must first remove this server object from the active directory by using the exchange system manager.

şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar...

Gönderildi : 22/10/2008 20:18

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhabalar

Eski Exchange Server hala network e bağlı mı? Tam anlamıyla kaldırılmamış gözüküyor..

Gönderildi : 22/10/2008 23:57

(@LEVENTSENGECAL)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

ok..takılı değil ama adsiedit.msc de silmediğim bi yer kalmış silince düzeldi..teşekkürler...

Gönderildi : 23/10/2008 11:06

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Rica ederim, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 23/10/2008 12:27

Paylaş: