Forum

Online mail hosting...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Online mail hosting ten Exchange 2013 geçişi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@MahmutCuta)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yeni başladığım bir kurumda Mailler online domain ve hosting hizmeti veren bir firmadan alınmış ve kullanılıyor.

Ben exchange server 2013 kurup bize ait olan başka domain de çalıştırdım. (mail.kapitalbank.com.tr)

Bu geçişi nasıl yapacağım konusunda teredütüm var.

Şöyle ki:  Yeni kurduğum Exchange 2013 için DNS ve MX kayıtlarını değiştirdiğim zaman mailler artık online domain hosting hizmeti veren firmaya değil bizim Exchange e düşecek.

Fakat kullanıcı tarafında outlook ta ne yapacağım konusunda kararsızım. (mail box transferi ve outlook bağlantıları)

Daha önce bu tür geçiş yapan oldu mu acaba ??

Çok teşekkürler.    

Gönderildi : 23/08/2017 19:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle gecikme için kusura bakmayın, bir şekilde postunuz sanırız yanlışlıkla silinmiş, biz geri aldık ve şimdi cevaplayabiliyoruz.

Öncelikle böyle bir durumda mevcut mailleri online sistemden export-pst ile alabilirsiniz. Tabiki ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama eğer office 365 ise powershell ile export pst yapın ve bunu bir yere indirin. Daha sonra Exchange kurduktan sonra zaten SCP üzerinden outlook lar yeni profillerini bulacak ve sizde bu mailleri yani PST dosyalarını import edebileceksiniz.

Yada outlook başına şöyle yapabilirsiniz, her bir bilgisayarın başına gidip mailleri PST ye export edin, sonra yeni profili kurun ve exchange 2013 e bağlayın, daha sonra bu export ettiğiniz pst leri import edin, ama unutmayın bu PST import olup maileri exchange veri tabanlarına upload edene kadar outlook lar yeni mailleri alamaz yani posta kutusunu güncelleyemez, siz OWA dan kullanmaya devam edebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/09/2017 18:57

Paylaş: