Forum

Exchange 2010 Sent ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Sent As Permission (Sent on behalf)

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,397 Görüntüleme
(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bir mailbox üzerinden mail atmak için kullanıcıma Send As Permission yetkisi ve hemen sonrasında Sent On behalf yetkisi veriyorum.Bu şekilde yapınca kullanıcım diğer kullanıcımın adresi üzerinden direk mail atabiliyor.Maillerde sent on behalf for mesajı almıyorum.Direk o kullanıcı atıyormuş gibi mail karşı tarafa iletiliyor.Yanlız daha öncesinde bir kaç kullanıcımda direk olarak sent On Behalf yetkisi verilmiş ve doğal olarak mail attıklarında maillerde sent on behalf mesajı cıkıyor daha sonradan bu mesajı istemediğim için direk kullanıcıdan mail gidiyormuş gibi gözükmesi için Send As Permssion yetkisinide ekledim.Ancak buna rağmen hale giden maillerde Sent on behalf mesajı geliyor.

Bu mesaj gelmeden direk olarak nasıl sent yetkisi verebilirm.Sıfır bir kullanıcıda sırasıyla sent As permission  daha sonrasında behalf yetkisi verdiğimde mesaj gelmiyor.Direk olarak kullanıcı hesabından maili gönderiyor.Belli bir sıraya göre mi yetki veriliyor.Ek olarak sadece Sent AS permision yetkisi verirsem behalf yetkis olması gerektiğini sölüyor ve mail atmama izin vermiyor.

Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 13/07/2017 20:21

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Önce yetkiyi alıp daha sonra kullanıcının Outlook kapatın ve yeniden açın. Sonra send as yetkisi verin ve tekrar kullanıcın outlook kapatıp açın. Son olarak on begalf yetikisi verip tekrar outlook kapatıp açın. Bu şekilde deneyin olması lazım.

Gönderildi : 13/07/2017 20:27

(@erhankarahan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aynen Rafet bey dediğiniz gibi sorun çözüldü. Teşekkürler 🙂 Aslında sürekli açtım kapadım ama ayarları sırayla yaparak denememiştim.

Bilgi için teşekkürler.

Gönderildi : 13/07/2017 20:37

(@rafets-ayata)
Üye

Rica ederim. Geçmiş olsun. Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 13/07/2017 20:40

(@erhankarahan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Rica ederim. Geçmiş olsun. Geri bildirim için teşekkürler.

Rafet bey ek olarak kullanıcımın gönderdiği mailler gönderdiği kullanıcının Sent Items ına değilde kendi Sent Items ına düşüyor.Bu normal midir ? 

Gönderildi : 13/07/2017 22:44

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Evet normaldir. Kullanıcı adına gönderdiği için kendi klasöründe görmesi gerekiyor. Eğer adına gönderilme yapılmış hesabın gönderilmiş ögelerine kaydetmesini istiyorsanız ekstra işlem yapmak gerekiyor. Misal kural oluşturabilirsiniz veya eklenti ile yapabilirsiniz.

Örnek Tool : http://lucatec-mask.com/en/prices  

Örnek Uygulama : https://www.msoutlook.info/question/278  

Gönderildi : 14/07/2017 19:41

(@erhankarahan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Evet normaldir. Kullanıcı adına gönderdiği için kendi klasöründe görmesi gerekiyor. Eğer adına gönderilme yapılmış hesabın gönderilmiş ögelerine kaydetmesini istiyorsanız ekstra işlem yapmak gerekiyor. Misal kural oluşturabilirsiniz veya eklenti ile yapabilirsiniz.

Örnek Tool : http://lucatec-mask.com/en/prices  

Örnek Uygulama : https://www.msoutlook.info/question/278  

Peki Rafet bey bu şekilde yapıldığı zaman kullanıcının Sent items ına düşen maillerin hepsi,adına gönderilme yapılmış olan hesabın Sent items ina düşmüş olacak aslında benim istediğim sadece adına gönderim yapılan kullanıcının maillerinin kendi Sent Items ına düşmesi.Bunu da yapmak sanırım mümkün değil.Ek olarak Outlook 2010 da bunu yapabileceğimiz bir kural var mıdır ?

Gönderildi : 15/07/2017 00:12

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Bilgim dahilinde değil ne yazık ki. Kurallar içerisinde bir inceleyin "gönderdiğim iletilerde kuralı uygula" adı altındaki kuralı inceleyin belki işinize yarar.

Gönderildi : 17/07/2017 18:49

(@erhankarahan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bilgim dahilinde değil ne yazık ki. Kurallar içerisinde bir inceleyin "gönderdiğim iletilerde kuralı uygula" adı altındaki kuralı inceleyin belki işinize yarar.

Biraz geç dönüş oldu ama sorunu şu şekilde çözdüm.Adına mail atılacak hesaplar için full manage yetkisi vererek o adresi 2. ve 3. mail hesabı olarak outlook da manuel tanımladım.Bu şekilde yapınca hangi hesap adına mail atarsam ilgili hesabın Sent İtems ına mailler düştü ve bu şekilde çalıştı

Yardımlarınız için Teşekkürler.

Gönderildi : 28/07/2017 20:12

(@rafets-ayata)
Üye

Rica ederim. Geri bildirim için teşekkür ederiz.

Gönderildi : 28/07/2017 20:34

Paylaş: