Forum

outlook index işlem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook index işlemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
545 Görüntüleme
(@mehmet.eren)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

şimdi kafam karıştı. outlookta index işlemi son günlerde sık sık karşılaşıyoruz. uzun sürüyor araştırdığımda aşağıdaki işlemi yaparsanız

kısa sürüyor diyorlar. acaba bu index işlemi niye çıkıyor.

2) aşağıdaki işlemi policy ile dağıtsak olurmu

3) bazı makalelerde  index işlemi sonrası 0 yapın diyor. ne yapalım o kalsa ne olmusuz sonuç çıkar.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Search\Gathering Manager

Altında bulunan “DisableBackoff ” değerini 1 yapın.

Gönderildi : 07/07/2017 19:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bir kaç tane sorun var

1 - En son temmuz güncellenmesi sorunu bilinen bir bug, bunun için fiz yüklemeniz gerekli

http://www.hakanuzuner.com/index.php/haziran-2017-guvenlik-guncellestirmesi-sonrasinda-yasanan-outlook-arama-ve-ekli-mail-sorunlari-hakkinda.html

2 - Genel olarak verilerimiz büyüyor, ancak hala SSD li makineler bu kadar hızlı yaygınlaşmıyor, ondan dolayı özellikle yüksek boyutlu ost kullanan kullanıcılarda diskler yavaş ve eski ise indeksler genelde bozulur, bunun için ise dediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Zaten bu bilgiyi ben paylaşmıştım yıllar önce 🙂

Sıfır bırakırsanız şu olur, indeksleme sürekli olarak önceliklidir, yani idle time beklemez. SSD var ise çok sorun olmaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/07/2017 22:50

(@ali_koca)
Gönderiler: 669
Noble Member

hocam bende sorayım, ssd yok çoğunda 0  yaparsak ne olur ne tür hsts ile krşılsşırız. bende baktığımda 0 bırakıldıktan sorna işlem sonrası 0 olarak geri alın diyorlar. ne yapılması lazım

Gönderildi : 10/07/2017 11:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Sıfır demek indeksleme işlemi için idle time beklememesi demektir, eğer disk, cpu sorunu yok ise makinede kalabilir ,ama şöyle düşün indeks bozuk değil, fakat değer sıfır, her yeni gelen ve değişen dosyalar için sürekli arka planda indeksleme aktif çalışır, bu can sıkıcı olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/07/2017 12:43

Paylaş: