Forum

Exchange 2013 Email...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange 2013 Email Address Policy güncellemesi hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,107 Görüntüleme
(@zaferbalkan)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Uzun zamandır kullanılmakta olan Exchange Server 2013 e-posta sunucusunda geçmişte yapmış olduğumuz ayarlar bir sebepten sıfırlanmış. Muhtemelen bir arkadaş yanlışlıkla bu hale getirdi. Türkçe karakterleri düzelterek, lowercase biçimde adın ilk harfi ve soyadından oluşan bir alias belirliyorduk. Aynı işlemi yeniden yapabilmek için mevcut Default Policy'i ([email protected] seçiliydi) güncellemeyi denedim. Bunun için de aşağıdaki komutu kullandım.

Get-EmailAddressPolicy | Set-EmailAddressPolicy -EnabledPrimarySMTPAddressTemplate "SMTP:%rAa%rBb%rCc%rÇc%rçc%rDd%rEe%rFf%rĞg%rGg%rğg%rHh%rİi%rIi%rıi%rJj%rKk%rLl%rMm%rNn%rOo%rÖo%röo%rPp%rQq%rRr%rSs%rŞs%rşs%rTt%rUu%Üu%rüu%rVv%rWw%rXx%rYy%rZz%1g%[email protected]"

Komut hata vermeden çalıştıktan sonra da aşağıdaki biçimde uygulamayı denedim.

Get-EmailAddressPolicy | Update-EmailAddressPolicy

Ancak bu aşamada aşağıdaki hata ile karşılaştım.

Update-EmailAddressPolicy : Failed to generate proxy address. Additional information: General Error.
At line:3 char:26
+ Get-EmailAddressPolicy | Update-EmailAddressPolicy
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : NotSpecified: (:) [Update-EmailAddressPolicy], RusException
+ FullyQualifiedErrorId : [Server=CAS01,RequestId=9c363e85-4061-494d-b532-0953d6ef6231,TimeStamp=7/5/2017 11:17:23 AM] [Failure Category=Cmdlet-RusException] 947E1917,Microsoft.Exchange.Management.SystemConfigurationTasks.UpdateEmailAddressPolicy

Google bu konuda pek yardımcı olamadı. Zira böyle genel ve tanımı muğlak bir hata ile karşılaşan kimse olmamış gibi görünüyor. Sorunun kaynağı konusunda bir öngörüsü olan biri var mıdır?

Gönderildi : 05/07/2017 17:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Sanırım siz en son 2010 da kullanıyordunuz, 128 karakter limiti olduğu için sadece aşağıdaki gibi gerekli olanları alırsanız sorun yaşamazsınız

New-EmailAddressPolicy -Name NewPolicy -IncludedRecipients AllRecipients -EnabledPrimarySMTPAddressTemplate "SMTP:%rÇc%rçc%rĞg%rğg%rİi%rIi%rıi%rÖo%röo%rŞs%rşs%rÜu%rüu%g%s@cozumpark.com"

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/07/2017 03:16

(@zaferbalkan)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Saatler boyu sorunu başka yerlerde aramıştım. Çok teşekkürler.

Gönderildi : 06/07/2017 05:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim, yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/07/2017 15:49

(@byrampage)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Bilgi için teşekkürler fakat şöyle bir sorum olacaktı.
[email protected] olarak ayarladığımızda ismin İlk harfini büyük Soy ismin'de ilk harfini büyük olarak getirmektedir.
örn : [email protected]
benim istediğim ise, [email protected] olarak harfleri küçük almasıdır.
Bunun için alt kısımdaki, E-mail adres Parameters kısmına Tüm harfleri %rAa gibi değişkenlerini atıyorum ama alfabedeki tüm büyük ve küçük harfler sığmıyor 125 karakter sınırı yüzünden. Bunu nasıl çözebilirim bir fikriniz var mı ?

Gönderildi : 29/09/2023 14:19

Paylaş: