Forum

Toplu Mail Tracking...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Toplu Mail Tracking Log

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
817 Görüntüleme
(@ahmetozer)
Gönderiler: 156
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Kurumda Exchange 2013 kullanıyoruz. ECP üzerinde bir grup oluşturdum ve içine "domain users" grubunu ekledim. Amacım tüm personele mail atmak. Bu gruba mail atıyoruz fakat bazı kullanıcılara gitmiyor. Exchange powershell üzerinden "Get-MessageTrackingLog -ResultSize Unlimited -Start "May 26 207” | Out-GridView" komutunu girdiğim zaman tüm logları alıyorum fakat sadece gruba atılan maili gösteriyor. Örneğin [email protected] kullanıcısı [email protected] kullanıcısına mail atmış görünüyor ama bu grubun altında kimlere gitmiş göremiyorum. Gruba atılan mailin kimlere gidip gitmediğini görmenin bir yolu var mıdır ?

Gönderildi : 26/05/2017 11:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Düşündüğünüz gibi logları takip edemezsiniz, grup açılır ve içerisindekilere mail tek tek atıldığı için siz alıcıları yazarsanız ancak görebilirsiniz.

Örneğin kullanıcı gerçekten grup içerisinde ise message tracking için alıcı olarak bu maili yazarsanız daha doğru bir kontrol yapmış olursunuz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/05/2017 17:37

(@ahmetozer)
Gönderiler: 156
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kurumda çok sayıda personel olduğu için dediğiniz şekilde bir kontrol yapılması mümkün değil. Farklı alternatiflere bakacağız artık. Çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 30/05/2017 13:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Rica ederiz, ancak maillerin gitmemesi anormal bir durum, yani normalde kimse sizin gibi bir kontrol yapmaz, ancak bir kişiye gitmez örneğin onu kontrol eder o nedenle sizin zaten yapmak istediğiniz doğru bir şey değil. Eğer 100 kişide 20 kişiye gitmiyor ise yine içinden birini seçip sorunu tespit edebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2017 17:57

Paylaş: