Forum

Exchange server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server 2010 ve Office 365 ortak kullanım

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@aydinyavas)
Gönderiler: 120
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

exchange server 2010 kullandığımız yapımızda 4 adet domain adı üzerinden kullanıcılarımıza mail veriyorum. bu domain adlarından 3 tanesini posta
kutuları ile birlikte Office 365'e taşımak istiyorum. bir tanesi ise kalacak. Böylece ornek.com.tr uzantılı olan 40 tane kullanıcının postakutuları yerel
exchange sunucuda, ornek1.com.tr, ornek2.com.tr, ornek3.com.tr uzantılı yine toplamda 40 kullanıcının posta kutularını da 365'e taşınmış olacak.

Çeşitli makale ve videolarda Azure AD Connect programını kullandıklarını gördüm ancak bu daha çok posta kutularını taşımak için kullanılan bir araç
gibi geldi bana. Ayrıca bu taşıma sonrasında Global Adres Listesi'de senkronize olmuyor sanırım. bu gibi bir senaryo nasıl bir yol izlemeliyim. tecrübesi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

teşekkürler.

Gönderildi : 27/03/2017 14:58

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhaba Aydın Bey,

Hem on-prem Exchange hem de Office 365'i kullanmak istiyorsanız Hybird bir yapı kurmanız gerekecektir. Azure AD Connect Tool'u hybrid bir yapı için gerekli olan araçtır. Kullanıcıların Azure AD'ye sync edilmesi ve hybrid bir ortam kullanacağınız belirtmek için kullanılır. Mail taşıma işlemini gerçekleştirmez. Mailler Exchange server üzerinden EWS servisi aracılığı ile ve MRS Proxy özelliğinin aktif edilmesiyle taşınmaktadır.

Hybrid yapı kurmak için detaylara aşağıdaki link üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

https://technet.microsoft.com/en-us/library/jj200787(v=exchg.150).aspx

Bilginize.

Gönderildi : 28/03/2017 03:05

(@aydinyavas)
Gönderiler: 120
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Ümit Bey. Linkteki makaleyi inceleyeceğim.

iyi günler dilerimç.

Gönderildi : 28/03/2017 14:10

Paylaş: