Forum

office 365 disclaim...

Bildirimler
Hepsini Temizle

office 365 disclaimer sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
548 Görüntüleme
(@mustafakemaldeniz)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba, exchange online disclaimer ekledim başarılı oldu.

2 tane sorum olacak;

1- disclaimer yazı fontunu nasıl küçültebilirim.

2- firma içinden kişilerle veya firma dışından kişilerle mailleşince disclaimer en altta gittikçe çoğalıyor, aynı disclaimerdan alt alta defaten oluyor, kullanıcılardan da bununla alakalı şikayet alıyorum, disclaimer ekleme işini bu linkden bakarak yaptım, daha fazla detay yoktu bende biraz kurcaladım fakat bu iki soruma cvp bulamadım.

saygılarımla.

Gönderildi : 11/01/2017 20:42

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhaba Mustafa Bey,

1- disclaimer yazı fontunu nasıl küçültebilirim.

Disclaimer'ı HTML formatta hazırlayıp, HTML kod içerisinde yazıların büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz.

2- firma içinden kişilerle veya firma dışından kişilerle mailleşince disclaimer en altta gittikçe çoğalıyor, aynı disclaimerdan alt alta defaten oluyor, kullanıcılardan da bununla alakalı şikayet alıyorum, disclaimer ekleme işini bu linkden bakarak yaptım, daha fazla detay yoktu bende biraz kurcaladım fakat bu iki soruma cvp bulamadım.

Disclaimer kullanılırken bu problemle karşılaşılmaktadır. Disclaimer'ın sadece bir kez çıkmasını istiyorsanız anahtar bir kelime veya cümle bulup, mailin body kısmında bu sözcük veya cümle varsa ekleme diyebilirsiniz.

Daha profesyonel bir çözüm istiyorsanız Exclaimer ürününü kullanabilirsiniz.

Bilginize.

Gönderildi : 12/01/2017 04:11

(@mustafakemaldeniz)
Gönderiler: 67
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba hocam, 

dediğiniz gibi yapıp ilk sorumu çözdüm, faydası olacaksa kullandıgımız html kodunu paylaşayım;

<font size="-6">Bu e-posta mesajı kişiye özel olup, gizli bilgiler içeriyor olabilir. Eğer bu e-posta mesajı size yanlışlıkla ulaşmışsa, e-posta mesajını FİRMA ADI kullanıcısına hemen geri gönderiniz ve mesaj kutunuzdan siliniz. Bu e-posta mesajı, hiç bir şekilde, herhangi bir amaç için çoğaltılamaz, yayınlanamaz ve para karşılığı satılamaz. FİRMA ADI, bu e-posta mesajının - virüs koruma sistemleri ile kontrol ediliyor olsa bile virüs içermediğini garanti etmez ve meydana gelebilecek zararlardan doğacak hiçbir sorumluluğu kabul etmez.

<br><br>This e-mail message is private and may contain confidential information. If you’ve received this mail by mistake, please send it back to the FİRMA ADI user and delete it from your inbox. This e-mail message cannot be replicated, published and sold under any circumstances. Even if FİRMA ADI controls the mail with virus protection programs, it doesn’t accept any responsibility for the damages that might incur.</font></br></br>

ikinci konuyu html kod ile mi çözeceğim yoksa manager ekranımda özel durum ekle seçeneklerinden mi bilemedim, cevabını bulursam paylaşacagım.

saygılarımla

Gönderildi : 12/01/2017 18:52

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhaba Mustafa Bey,

Disclaimer kuralı içerisinde exception kuralı koymanız gerek. Aşağıdaki ekran görüntüsünde bulunan adımları gerçekleştirerek. Disclaimer'ın biden fazla gitmesini engelleyebilirsiniz.

Bilginize.

Gönderildi : 21/01/2017 06:06

Paylaş: