Forum

Exchange Ortak Klas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Ortak Klasör Mail Okunmadı Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,254 Görüntüleme
(@osmantanriverdi)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu sorunu daha önceden 2011 yılında bir arkadaşımız paylaşmış fakat çözüm bulunamamış. Aynı sorunu bizde yaşıyoruz. Sorunun çözümüne dair bilgisi olan var mı?

============================================================

Bir müşterimizde Outlook ile ilgili bir sıkıntı yaşıyoruz. Öncelikle ortamda Sbs 2003 server ve Exchange 2003 var. Problemimiz ortağa düşen maillerde. Client'larda Outlook 2003 sp3 yüklü.

Yaklaşık 10 kişinin baktığı bu ortak mail klasöründe, sadece 1 kullanıcı (yeni bir laptop , Windows 7 yüklü) ortakta okunmamış bir maili okuduğunda diğer kullanıcılar okumuş olsa dahi herkeste bir anda okunmamış hale geliyor. Bu kullanıcı daha önce başka bir PC'de Windows xp yüklü olarak çalışıyordu. O zaman bir sıkıntı yoktu fakat şu anki sisteminde böyle bir problem var. Problem Exchange ilemi ilgili yoksa Outlook ilemi yada Windows 7 ilemi anlayamadık... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

========================================

Gönderildi : 29/12/2016 18:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

2003 artık çok eski bir sistem hatırlayanı bulmanız pek mümkün değil, malum MS bile destek vermiyor artık. Bence sisteminizi yenilemeyi deneyin zira ben uzun yıllar bu sistemle ile uğraşmama rağmen ben bile menüleri dahi hatırlamıyorum ki sorunları ve çözümleri çok zor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/12/2016 05:04

(@osmantanriverdi)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2003 artık çok eski bir sistem hatırlayanı bulmanız pek mümkün değil, malum MS bile destek vermiyor artık. Bence sisteminizi yenilemeyi deneyin zira ben uzun yıllar bu sistemle ile uğraşmama rağmen ben bile menüleri dahi hatırlamıyorum ki sorunları ve çözümleri çok zor.

Merhaba Hakan Bey,

Bizim sorunumuz aynı olduğu için bu alıntıyı yaptım. Yoksa bizim exchange sürümü:exchange 2010 sp3.(Bundan sonra soru sorarken daha dikkatli olurum.)

Olayı özetleyecek olursam...Exchange te açılan ortak klasöre 10 kullanıcı bağlanıyor. Buraya atılan xy mailini 9 kullanıcı bağlanıp okuyor ve bu mailler 9 unda okunmuş gözüküyor. Sorunlu olan 1 kullanıcı bağlanıp kendisinde okunmamış gözüken xy mailini okuyunca xy maili diğer 9 kullanıcıda okunmamış olarak gözükmeye başlıyor. 

10 kullanıcınında ortak klasördeki yetkileri aynı.

Gönderildi : 30/12/2016 18:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Evet, soru sorarken sisteminiz hakkında ne kadar çok bilgi verirseniz o kadar yararlı olur.

Muhtemel bu arkadaşın outlook profilinde sorun var ki maili açmasına rağmen mail de bir değişiklik olduğunu düşünüyor ve güncelleme gönderiyor, güncelleme olduğu içinde diğer kişilerde bu okunmamış oluyor. İlgili kişide

1 - format temiz kurulum yeni office vs

2 - yukarıdaki zor ise aynı os temiz office kurulumu

3 - yukarıdaki zor ise aynı os aynı office ama temiz profile

deneyin lütfen

not: outlook ve owa üzerinde kuralları olmasın lütfen.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/12/2016 22:54

Paylaş: