Forum

Mail migration soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail migration sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
701 Görüntüleme
(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar,

Soruyu nereye sorayim bilemedim cunku hem Exc2013 hem de Off365 var icinde.

On-premises exchange 2013den Office 365e mailboxlari tasimak istiyorum. Test kullanicilari olusturdum, basariyla tasindi. 

Isten ayrilmis olan 5 kullanici vardi, onlari da tasidim problemsiz ama is aktif kullanicilarin maillerine gelince tasiyamiyorum.

Server 2012 R2 uzerinde ADFS calisiyor ve versiyonu da 2.0. ADFS'i test ettim sorunsuz login olunuyor.

Kullaniciyi Office 365 paneli icindeki migration menusunden Office 365e tasidigim zaman islem bitiminde kullanici hesabiyla web maile login olmaya calisitigimda, once beni sirketin ADFS sayfasina yonlendiriyor haliyle ve sifreyi girdikten sonra tekrar microsoft 365 login sayfasina donup login islemini tamamlamaya calistigi noktada loop'a giriyor. Verdigi hata da "kullanici yok ya da kullanici adi veya sifre hatali".

Office 365 icinden bakiyorum mailboxi var, sifreyi yeniden girdim vs ama care yok, kaldi oyle. 350 kullanici var ve burada (UK) okullar tatilken bunu bitirmem gerek ancak, takildim kaldim. Outlooka tanitayim dedim onu da yapamadim...

Yardimlarinizi bekliyorum,

Tesekkurler

Gönderildi : 20/12/2016 21:33

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhaba Erkan Bey,

Kullanıcıların UserPrincipalName bilgilerinde public domain ismi mi yer alıyor. Yoksa local bir domain ismi mi yer alıyor. Ayrıca şifrelerde Türkçe karakter kullanılmamsı gerekiyor.

Bilginize.

Gönderildi : 21/12/2016 00:25

(@erkangulmez)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Public name var sifrede de Turkce karakter yok .

zaten ayni zamanda da domain degisikligi yapiyorum. kullanicilari eski domainden ve on-premises exchangeden yani domaine, posta kutularini da exchange 365e tasiyorum, daha dogrusu tasimaya calisiyorum...

UPN name olarak da eski domain adi duruyor kullanici adi olarak. kullanici adi ve mail adresleri degismiyor zaten. 

Daha acik yazmak gerekirse, A domainindeki kullaniciyi B domainine aliyorum ve kullanici adi olarak da (UPN) [email protected] kullaniyorum.

bir cok sitede, cookieleri vs temizleyince sorun duzeliyor diyorlar ama duzelmedi...

Tesekkurler 

Gönderildi : 21/12/2016 02:51

(@umitseyhan)
Üye

Merhaba Erkan Bey,

https://testconnectivity.microsoft.com/  sitesindeki Office365 tabında bulunan Outlook Connectivity ve Outlook Autodiscover testlerini gerçekleştirebilir misiniz? Problemin detayını bu şekilde görebiliriz.

Bilginize.

Gönderildi : 22/12/2016 19:15

(@erkangulmez)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Tesekkurler yardimlariniz icin ama sorunu cozdum.

Ayni anda bir cok isi yapmaya calismak hataymis, dizayn hatasi yapmisim. ADFSi disable ettim, mailleri basariyla tasiyorum suanda ve sonrasinda user migration vs yapip islemi kapatacagim. ADFS calisirken mail migration yaptirtmiyor. Yaptiriyor ama mailbox boslukta kaliyor. su an ulasamiyorum test icin kullandgim kullanici mailboxina. 2 farkli domain kullanmamdan kaynaklanan bir sorun. ObjectGUIDler karisti saniyorum ve bu kotu:(

The value "[email protected]" of property "UserPrincipalName" is used by another recipient object. Please specify a unique value

diye hata veriyor restore etmek istedigim zaman da...

Bu konuda yardim alabilirsem cok sevinecegim

Edit:

logonname'i degistirdim off365e giriste kullanilan, webe login olabildim ancak mailbox hazirlaniyor kisminda sIkIstI kaldi...

Tesekkurler, kolayliklar dilerim

EG

Gönderildi : 22/12/2016 19:50

(@umitseyhan)
Üye

Merhaba Erkan Bey,

Aşağıdaki PS'yi DC üzerinde çalıştırıp, aynı mail hesabı tanımlı olan kullanıcıları düzeltmeniz gerekiyor.

Get-ADUser -Filter *  -Properties * | select name,sAMAccountName, EmailAddress, userprincipalname, @{L='ProxyAddress_1'; E={$_.proxyaddresses[0]}}, @{L='ProxyAddress_2';E={$_.ProxyAddresses[1]}},@{L='ProxyAddress_3'; E={$_.proxyaddresses[2]}},@{L='ProxyAddress_4'; E={$_.proxyaddresses[3]}},@{L='ProxyAddress_5'; E={$_.proxyaddresses[4]}},@{L='ProxyAddress_6'; E={$_.proxyaddresses[5]}} | Export-Csv -Path c:\proxyaddresses.csv -NoTypeInformation -Encoding utf8

Bilginize.

Gönderildi : 28/12/2016 17:53

Paylaş: