Forum

exchange 2010 user ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 user mail box export pst belirli tarih aralığı

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
918 Görüntüleme
(@osmantanriverdi)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullanıcının maillerini export edebiliyorken aynı kullanıcının belirli tarih aralığındaki maillerini bir türlü export edemedim. Aşşağı yukarı 20 sisteye baktım komutlar aynı fakat export ettiğimde sonuç 265 kb yani boş pst dosyası...

New-MailboxExportRequest -Mailbox osman.tanriverdi -ContentFilter {(Received -lt '12/17/2016') -and (Received -gt '12/01/2016')} -FilePath \\TROYA\Exported_pst\osman.PST  tarihlerin,mailbox yerini değiştirdim...sonuç aynı...bir türlü olmadı...

New-MailboxExportRequest -ContentFilter {(Sent -lt '02/01/2016') -and (Sent -gt '12/31/2016')} -Mailbox report -FilePath \\TROYA\Exported_pst\osman.PST

Gönderildi : 19/12/2016 03:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32952
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bölgesel ayarlarınız doğru mu yani tarih konusunda baktığınız siteler malum hep ingilizce ama sizin exchange server Türkiye ayarları ile çalışan bir OS de olduğundan sorun yaşıyor olabilirsiniz. Yani komutu direkt copy paste yapmayın. Örnek sizde name parametresi eksik?

Birde malum sizdeki sürüm önemli, SP1 de olan komut SP3 de olmuyor.

Örnek burayı kontrol edin

https://technet.microsoft.com/en-us/library/ff607299(v=exchg.141).aspx

New-MailboxExportRequest -Mailbox Tony -ContentFilter {(body -like "*company*") -and (body -like "*profit*") -and (Received -lt "01/01/2010")} -FilePath "\\SERVER\PSTFileShare\Tony_CompanyProfits.pst"

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/12/2016 04:15

(@osmantanriverdi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yoğunluktan dönemediğim için özür dilerim. Bahsettiğiniz tüm ayarları,seçenekleri ve onlarcasını denedim fakat sonuç hep aynı(osman.pst:256 kb)

Exhnage 2010 sp3 kurulu. Bölgesel dil ayarları kontrol edildi. 

http://hizliresim.com/adGGo7

http://hizliresim.com/YqNNvA

Gönderildi : 24/12/2016 17:52

(@osmantanriverdi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bölgesel ayarlarınız doğru mu yani tarih konusunda baktığınız siteler malum hep ingilizce ama sizin exchange server Türkiye ayarları ile çalışan bir OS de olduğundan sorun yaşıyor olabilirsiniz. Yani komutu direkt copy paste yapmayın. Örnek sizde name parametresi eksik?

Birde malum sizdeki sürüm önemli, SP1 de olan komut SP3 de olmuyor.

Örnek burayı kontrol edin

https://technet.microsoft.com/en-us/library/ff607299(v=exchg.141).aspx

New-MailboxExportRequest -Mailbox Tony -ContentFilter {(body -like "*company*") -and (body -like "*profit*") -and (Received -lt "01/01/2010")} -FilePath "\\SERVER\PSTFileShare\Tony_CompanyProfits.pst"

Komut satırından ve bölge dil seçeneklerinde tarih formatı(2016.01.25) bu şekilde olmamasına rağmen. Formatta yılı başa alınca sorun düzeldi. İlgi ve alakanızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. -ContentFilter {Sent -gt '2016.12.01'}

Gönderildi : 24/12/2016 22:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32952
Illustrious Member Yönetici

Geçmiş olsun, geri dönüş ve bilgilendirme için teşekkürler

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/12/2016 07:18

Paylaş: