Forum

Exchange 2013 Migra...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013 Migration Hatası - 0 Mailbox completed successfully

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
616 Görüntüleme
(@ekremersoy)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2013 üzerinde databaseler arasında mailbox migration işlemi yapmak istiyorum ama bir tane database üzerinde mailboxları taşırken sanki tamamlamış gibi mail geliyor ama taşınana mailbox adedini "none" gösteriyor.

Şöyle bir meil düşüyor;

Migration batch "magration_name" has completed successfully.

Synced:

None

Total mailboxes:

None

Kontrollerimi yaparken get-migrationbatch | fl ile incelediğimde şöyle bir hata mesajı görüyorum.

"the user is alrady inclueded in migration batch "". plase remove the user the user any other batch and try again" bu hata mailboxlar ilk exchange 2013 kurulduğunda yaptığımız bir taşıma işlemindeki bir jobu gösteriyor, "complate with errors" ile tamamlanmış bir iş. Bu işteki hata raporuda;

mailbox,Provisioning layer initialization failed: 'An Active Directory error 0x51 occurred when trying to check the suitability of server 'dc.domain.local'. Error: 'Active directory response: The LDAP server is unavailable.'' --> Provisioning layer initialization failed: 'An Active Directory error 0x51 occurred when trying to check the suitability of server 'dc.domain.local'. Error: 'Active directory response: The LDAP server is unavailable.'' --> An Active Directory error 0x51 occurred when trying to check the suitability of server 'dc.domain.local'. Error: 'Active directory response: The LDAP server is unavailable.' --> The LDAP server is unavailable.

bir mailbox için bu şekilde hata üretmiş ama taşımada bir sıkıntı yok.

Şöyle bir komut var;

get-migrationuser | remove-migrationuser - force

fakat bu komutu kullandığımda bütün mailboxları sıralıyor, ayrıca buradan sildiğimde mailbox da siliniyor mu yoksa sadece migration kayıtları mı siliniyor emin olamadım.

Sorunu gidermek için yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 08/08/2016 12:18

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Daha önce başlatmış olduğunuz ve sorunsuz biten taşıma işlerini silerseniz sorun düzelecektir.

Nasıl göreceksiniz :

Get-MoveRequest –MoveStatus InProgress  

Get-MoveRequest –MoveStatus Completed

Nasıl Sileceksiniz :

Get-MoveRequest -MoveStatus Completed | Remove-MoveRequest

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/08/2016 23:44

(@ekremersoy)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Recep Bey,

4 tane mailbox listeledi fakat uyarı aldığım mailbox aralarında yoktu. İşlemi tamamladım ama maalesef sonuç olumlu değil. Hata devam etmektedir.

Gönderildi : 09/08/2016 11:02

(@ekremersoy)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hata veren database ile ilgili eski migration batch'i sildikten sonra sorun düzeldi. Silme işlemini ecp üzerinden migration alanından yaptım, komut kullanmadan halloldu.

Gönderildi : 10/08/2016 19:39

Paylaş: