Forum

SMTP Timeout Hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

SMTP Timeout Hk.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
481 Görüntüleme
(@UfukArgun)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

On-prem de Smtp üzerinden (3.parti smtp test tool ile de denedim) 20 kullanıcı üzerinde kullanıcıya mail gönderdiğimde timeout alıyorum. Tek kullanıcıya gönderdiğimde ortalama 3-4 saniyede "başarılı" mesajını alıyorum. Fakat arka arkaya 3-4 kullanıcı yazdığımda bu süre 15-20 saniyeye çıkıyor.(Önceden 100 kullanıcı olsa bile 1-2 saniyede "başarılı" mesajını görebiliyordum) Muhtemelen receive connectorler ile ilgili bir değişiklik yapıldığını düşünüyorum fakat farklı bir şey de olabilir. Neleri kontrol etmemi önerirsiniz?

Birde aşağıdaki komutu exchange shell tarafında çalıştırıp akran görüntüsü veya değerleri paylaşma imkanı olan var mı? Özellikle MaxInboundConnection bir kaç connectorde unlimited olması gerektiğini hatırlıyorum fakat hangileri bu şekildeydi hatırlayamadım 🙂

Get-ReceiveConnector|select name,MaxInboundConnection,MaxInboundConnectionPercentagePerSource,MaxInboundConnectionPerSource

Teşekkürler.

Gönderildi : 22/07/2016 02:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, çözüm bu linkte yer alıyor;

https://www.cozumpark.com/community/ipucu/510254/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/07/2016 14:07

Paylaş: