Forum

Exchange 2013 DB sa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013 DB sağlığı hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@murat-inciler)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, geçen gün teknik bir sorun nedeni ile yedek alınamayınca diskimiz doldu ve sistem durdu. yeni disk alanı ekleyip restart edince exchange sunucumuz çalışmaya başladı. sistemi kontrol ederken aktif DB lerde sağlık durumunun "FailedandSuspended" durumda olduğunu gördüm. internette çeşitli çözüm önerileri var fakat güvenip de işlem yapmadım. sizlere de sormak istedim.

bunun yanı sıra yeni bir mail sunucu kurup kullanıcıları burada yaratacağım yeni DB lere taşımak istedim. sonrasında eskisini kaldıracaktım.surunsuz bir şekilde SP1 il kurulum yapmıştım. eski sunu ile aynı olsundiye CU10 güncellemesi esnasında unifiedmessaging klasörü ile ilgili bir hata verdi. ne yaptıysam bundan sonra ECP ye erişemiyorum. tüm servisler çalışıyor gözükmekte. Exchange'i ne kaldırabiliyorum ne de ne de güncelleyebiliyorum.aslında kaldırmak istiyorum.

Sonuç olarak bir olan sorunum ikiye çıktı. hem DB sağlığı ile hemde çalışmayan yeni exc2013 sunucum için yardımınızı rica ederim.

Gönderildi : 01/05/2016 17:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle FailedandSyspended DB kopyaları için söylenir, yani sizin bir den çok Exchange mailbox sunucunuz ve DAG mı var?

Diğer konuda çok yapacak bir şeyiniz yok, sunucuya format atın ve E2013 kalıntılarını temizleyin, sonra yeniden sunucu kurun

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/05/2016 20:42

(@murat-inciler)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan bey,

öncelikle sadece bir sunucum var. o halde iken hata verdi. tek ayrıntı olarak e2010 dan 2013 e geçiş yapmıştım. ama geçişten sonra böyle bir durum yoktu, yeni oluştu. yeni bir ex2013 kurup ona taşısam sorunu halletmiş olabilir miyim?

diğer sunucuyu formatlarım ama kalıntılarını umarım sorunsuz kaldırabilirim.

Gönderildi : 03/05/2016 23:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Murat bey bir ekran görüntüsü paylaşır mısınız?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/05/2016 18:09

Paylaş: