Forum

Mail lerin çif...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail lerin çifter çifter gelmesi sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@umuturyan)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Uzun zamandır bu soruna cvp arıyorum ama kimse yardımcı olamadı; sorunum:

Şirkette 2003 server-exchange 2003 var.Mail hizmetini yurtdışından pop3 hesabı olarak alıyorlar.Kullanıcılarda xp pro ve office 2003 kurulu.Şimdi outlook kurulumunda önce pop3 hesabını kuruyoruz sonra exchange default olarak pop3 seçili ama mailbox olarak exchange seçili.Şimdi sıkıntımız kullanıcılar dizüstü bilgisayarı ile şirkette olduklarında bir sorun yok mailler normal olarak tek tek geliyor.Ancak akşam makinesini alıp giderse veya yurt dışına çıkıp gellirse makinesi ile birlikte mailleri çift çift hatta üç üç dört dört aynı mailler gelmeye başlıyor tabi bu durumu en çok patronlar yaşıyor ve artık sabırları taşmaya ve bana saldırmaya başladılar.Bu sorunu bi kaç yerdce yazdım outlook u yeniden kur diyorlar ama çare olmuyor çünkü onuda denedim.Ayrıca bu adamlar aynı zamanda blackberry kullanıyor ve pop3 hesapları ondada kurulu ama ona hiç bi zaman mailler çift gelmiyor.

Şimdi bu konu ile ilgili bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler..

Gönderildi : 08/10/2008 16:51

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba,

Bu konu daha önce sizin tarafınızdan http://www.cozumpark.com/forums/thread/39302.aspx  post olarak açılmış ve arkadaşlar çözüm yolları önermiş   bunları denedinizmi acaba ?

Gönderildi : 08/10/2008 17:27

(@umuturyan)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

doğru söylüyorsunuz o kadar çok yerde cevap arıyorum ki sorunuma tekrardan burada konu açmam kafamın karışmasından cevaplara bakacam eğer sorunum çözülürse yazarım.

Teşekkürler..

Gönderildi : 08/10/2008 18:31

Paylaş: