Forum

mobil cihaz kullanı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mobil cihaz kullanımı exchage 2013

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

çok aramama rağmen bilgi türkçe bulamadım. acaba aşağıdaki linkteki ayarlar tam olarak ne işe yarar ve nasıl çalıştırılır.

Gönderildi : 13/04/2016 17:50

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Akıllı telefonlara exchange hesabı kurduğunuzda (activesync ile bağlanacak şekilde) geçerli olacak ayarlar bunlar. Kurulumu yaptığınızda telefonunuza bir şifre koyar ve kilitlendiğinde bu şifreyi ister. Alttakiler de bu şifre için geçerli olacak kuralları belirler.

Gönderildi : 13/04/2016 19:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam o ekranda benim şifre yazacak yer göremedim ben hangi kısma şifre yazacağım mesela şifre as1234 olsun

Gönderildi : 13/04/2016 20:06

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Merhabalar,

Bende uğur hocama ek olarak şunu belirteyim  exchange admin center kısmından mobile kısmına girip bir policy oluşturabilirsin ve güvenlik kısmınından kurulum yapacağın telefonlar için örnek vereyim her tuş kilidi açılışında şu kadar karakterli şifre olsun gibi bir den fazla seçenek var  tam olarak yapmak istediğin nedir ?

Gönderildi : 14/04/2016 00:50

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam 

istenen eğer telefon ile mail bakılmak istendiğinde telefonda şifre varsa mailleri görsün yoksa mail görmesin gibi bir kural isteniyor.

Gönderildi : 14/04/2016 11:41

(@ugurburma)
Üye

Şifreden kasıt ettiğiniz nedir? Exchange niz varsa kullanıcı adı ve şifresi active directory den gelir. Bilgisayarını açtığı kullanıcı adı ve şifre ile telefona activesync kurarsınız. Bilgisayarı olmasa bile Exchange için active directory de kullanıcı açmadan posta kutusu tanımlayamazsınız.

Kullanmadığında ekran kilitlensin, açarken parola istesin derseniz gönderdiğiniz ekrandaki "parola iste" yi aktif edeceksiniz. Alttaki seçeneklerde parola özelliklerini belirleyeceksiniz. Telefona activesync kurulumunu bitirdiğinizde sizden parola isteyecek. Bu parolayı vermediğinizde de email alışverişi olmayacak.

Gönderildi : 14/04/2016 11:50

(@Anonim)
Konu başlatıcı

peki hocam var olan Telefona activesync kurulumunu yapılanlarda durum ne olacak. sonuçta onlar kurulumu yapmış, onlara bu durum etkileyecekmi.

yaptığım policy aşağıdaki gibidir

https://hizliresim.com/p/yukle

Gönderildi : 14/04/2016 12:07

(@ugurburma)
Üye

Activesync le policy almaları gerekiyor. Güvenlik güncellemesi diye bir mesaj çıkıyor ve bunu yüklemeleri isteniyor. Yükledikten sonrada şifre girmeleri isteniyor.

Gönderildi : 14/04/2016 14:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam aşağıdaki yarı yapmam yeterlimi, ben bu şekilde yaptım ama değişen bir şey olmadı. eksik bir şeymi yapıyorum acaba

https://hizliresim.com/p/yukle

Gönderildi : 15/04/2016 10:55

Paylaş: