Forum

Mail Yönlendir...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Yönlendirme Çalışmıyor

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
672 Görüntüleme
(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Exchange 2010 üzerinde Ali kullanıcısına gelen mailleri Veli kullanıcısı ve Xgruba yönlendirme yapmak istiyorum, DC üzerinde bir grup oluşturup alıcıları ekliyorum, daha sonra da exhange üzerinde kullanıcı özelliklerine gelip Mail Flow Setting / Delivery Options kısmına ekliyorum buraya kadar doğru sorun yok sanırım fakat hiçbir extra kural olmamasına rağmen Ali ye gelen maillerin tamamı Xgrubuna düşerken Veli kullanıcısına bazı mailler ulaşmıyor bu sorun nerden kaynaklanıyor olabilir 

Gönderildi : 29/03/2016 14:06

(@ekremersoy)
Gönderiler: 54
Trusted Member

merhaba,

oluşturduğunuz yapıda bazı maillerin gitmesi bazılarının gitmemesi gibi bir durum olmaması gerekir. ali kullanıcısına atılan maillerden ulaşmayanları direkt veli kullanıcısına attığınzda gidiyor mu? veli kullanıcısının kendi kurallarında yaptığı bir ayarlama da olabilir, şuradan gelen mailleri klasöre taşı, sil veya şuraya ilet gibi.

Gönderildi : 29/03/2016 16:22

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

oluşturduğunuz yapıda bazı maillerin gitmesi bazılarının gitmemesi gibi bir durum olmaması gerekir. ali kullanıcısına atılan maillerden ulaşmayanları direkt veli kullanıcısına attığınzda gidiyor mu? veli kullanıcısının kendi kurallarında yaptığı bir ayarlama da olabilir, şuradan gelen mailleri klasöre taşı, sil veya şuraya ilet gibi.

Eksik kalan bilgi olabilir yapmak istediğim senaryo, izine ayrılan 1 personele gelen tüm mailleri Xgrubuna ve veli alıcısına eklemekti

Her iki kullanıcıda da kural yok, mailler direkt atıldığı zaman ulaşıyor, sadece yönlendirmede bazıları(büyük kısmı) ulaşmamış, Exchange üzerinde yönlendirme yaptığım alıcı yölendirme grubunu yeniden düzenledim ve ismleri tek tek ekledim dün test ettiğimde sorun çıkmadı gibi görünüyor takibe devam ediyorum

Gönderildi : 30/03/2016 11:09

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Organization Man.-Hub Transport- Transport Rule kullanarakta yapabilirsiniz.
kime kısmında ali@ olanları @veliye kopya gönder/yönlendir diyebilirsiniz.

Gönderildi : 30/03/2016 13:53

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Organization Man.-Hub Transport- Transport Rule kullanarakta yapabilirsiniz.
kime kısmında ali@ olanları @veliye kopya gönder/yönlendir diyebilirsiniz.

Merhaba Mehmet hocam 

O yöntem de aklıma geldi ama böylesi daha kolayıma geldiği için tercih ettim, sanırım grup içerisine grup eklediğim için oldu alıcıları tek grup altında toplayınca sorun yok gibi, verdiğiniz değerli yorumlar için teşekkürler

Gönderildi : 30/03/2016 18:05

Paylaş: