Forum

Exchange 2016 Mobil...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2016 Mobil Outlook ve Android E-posta

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
944 Görüntüleme
(@HakanOZTOPRAK)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Windows Server 2012 R2 üzerinden Exchange server 2016 mail altyapısını kullanmaktayız.

Androidin e-posta servisi ile kullanıcı mail yapılandırmasını yapıyoruz.Fakat mailler bize düşmesine rağmen mail gönderimi sağlayamıyoruz.

Bilgisayarda microsoft outlook 2010 üzerinden bu tarz sorunlarla karşılaşmıyoruz.

Androidin e-posta servisinde bu sorunu yaşadığımız için Play store dan Microsoft outlook programını indirip bu programa mail kurduk.

Standart sekilde mail alıp gönderimi sağlayabildik.18 mb lık excel dosyaları dahil gönderim sağlayabiliyoruz.

Fakat android outlook da resim gönderim problemi yaşamaktayız. 7-8 mb lık resimler dahil mail üzerinden gönderemiyoruz.

Mail askıda kalıyor.Gönderilmişlere yada taslaklara düşmüyor.Bu arada exchange yönetim merkezinde tüm kullanıcıların kota ayarları sınırsız boyuta ayarlı.Android işletim sistemi ve programlar güncel.

Yardımlarınızı Rica Ediyorum.

Gönderildi : 25/03/2016 13:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Kullandığınız Android sürümü ile ilgili bir sorun muhtemel, eski sürümlerde bu tür sorunlar yaşanabiliyor, cep telefonundan active sync yöntemi ile bağlısınız değil mi? Android sürümünüz nedir?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/03/2016 11:47

(@HakanOZTOPRAK)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey Merhaba;

Şirket telefonlarımızda Samsung E5 için güncel version 5.1.1 .

Evet active synce ile kurduk mailleri ama ilk açılışta mailleri çeksede daha sonrasında mail alma ve gönderimi yapamadık.

Microsoftun outlook uygulamasını indirdiğimizde ise çalışmayan tek kısım resim gönderimi.

Ayrıca iphone 6s de ios 9.3 isletim sistemli telefonada e-posta üzerinden exchange mail kurduğumuzda aynı sorunu yaşıyoruz.

Gönderildi : 28/03/2016 01:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Bu durumda logları incelemek gerekli, öncelikle active sync için mevcut log seviyesini kontrol edin

get-eventloglevel “MSExchange ActiveSync\Requests”

muhtemel varsayılandır, ( lowest, 0 )bunu yükseltin ve logları kontrol edin

se-eventloglevel “MSExchange ActiveSync\Requests” -level 5

5 yüksek, 7 ise expert olup siz uygun bir seviye seçin

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2016 16:18

Paylaş: