Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Start TLS

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
786 Görüntüleme
(@tezcankarahan)
Gönderiler: 101
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2007 kullanmaktayız.

Web tabanlı bir uygulama ile kendi sunucumuz üzerinden mail atabiliyorduk. Exchage sertifika süresi doldu ve kendi yapımızdaki CA üzerinden sertifikayı yeniledik. Yenilenen sertifika üzerinde IIS,POP,IMAP,SMTP servislerini enable ettik.

Web tabanlı uygulamamız "SMTP -> ERROR: STARTTLS not accepted from server: 500 5.3.3 Unrecognized command" hatasını döndürüyor.  

Sertifika yenilerken yaptığım tek değişiklik tüm servisleri (IIS,POP,IMAP,SMTP) yeni sertifika üzerinde enable ederek eski süresi dolmuş sertifikaları kaldırmam oldu. Öncesinde SMTP servisi en son süresi dolan sertifika üzerinde çalışmıyor daha önce süresi dolmuş bir sertifika üzerindeydi. 

Gönderildi : 10/03/2016 15:08

(@tezcankarahan)
Gönderiler: 101
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Smtp için yeni bir sertifika oluşturdum sorun çözüldü. IIS için oluşturduğum sertifikada SMTP servisini enable yapmamdan kaynaklanıyormuş.

Gönderildi : 10/03/2016 19:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Sorununuzun çözülmesine sevindim. Çözüm paylaşımı için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/03/2016 01:28

Paylaş: