Forum

Exchange 2013 Mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013 Mail Yönlendirme Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@RamazanErkut)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, şirketimizde Exchange Online kullanıyoruz. Bazı shared mailboxlar tanımladık. Bu shared mailboxa gelen mesajları 3 4 farklı kullanıcıya yönlendirmek istiyorum. Kural oluşturarak yönlendirme işlemini yapıyorum fakat bir sorun oluyor. 

Örnek vererek anlatacağım;

[email protected] shared mailbox olsun,

a,b,c kişilerine yönlendirme yapacak olsun,

e kişisi [email protected] adresine mail gönderdiğinde, a,b,c kişilerine mail gidiyor, sorun yok.

a kişisi [email protected] adresine mail gönderdiğinde, göndermiş olduğu mail kendisinede geliyor.

Shared mailboxa mail gönderen kişi forward listesinde ise gönderdiği mail kendisinede düşüyor. Benim istediğim, forward listesindeki kişinin gönderdiği mailin kendisine gelmemesi. Bunu nasıl yapabilirim acaba? 

Fikir ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 04/03/2016 17:20

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhaba Ramazan Bey,

Exchange Online üzerinde bu tarz bir işlemi yapmak mümkün değil. Siz forward tarafına mail gönderen kullanıcıyıda eklediğinizden dolayı mail ne olursa olsun forward ettiğiniz kullanıcıların tümüne iletilecektir.

Tabi isterseniz bunu forward kısmına ekli her kullanıcı için ayrı ayrı bir kural yazarak gerçekleştirebilirsiniz. Mail a kişisinden geliyorsa forward yapma diyebilrsiniz. Burada önemli olan nokta üstteki kural çalıştıktan sonra işlemi tamamlamayıp diğer kurala geçmesi gerek.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 07/03/2016 12:40

Paylaş: