Forum

Exchange 2010 hybri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 hybrit usermailbox migrate sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
444 Görüntüleme
(@ayvazozturk)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocalarım merhaba,

on-premis exchange  yapımda kullanıcıları exchange onlıne tarafına  tasımak ıstedıgımde  tum degerlerın "0" geldıgını goruyorum.  ısın garıp tarafı herhanfı bır hata da vermıyor.  epey arastırdım  fakat bır cozum bulamadım .  ne yapmam gerekmektedir.

Gönderildi : 18/02/2016 13:26

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhaba Ayvaz Bey,

1- İlk olarak lokal Exchange'e ait autodiscover'ın stabil çalıştığından emin olun.

2- Oluşturmuş olduğunuz batch'i silin.

3- Hybrid migration için oluşturmuş olduğunuz Endpoint'in sağlıklı çalıştığından emin olun.

4- Yeni bir migration batch oluşturun.

Bilginize,

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/02/2016 16:24

(@ayvazozturk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ayvaz Bey,

1- İlk olarak lokal Exchange'e ait autodiscover'ın stabil çalıştığından emin olun.

2- Oluşturmuş olduğunuz batch'i silin.

3- Hybrid migration için oluşturmuş olduğunuz Endpoint'in sağlıklı çalıştığından emin olun.

4- Yeni bir migration batch oluşturun.

Bilginize,

İyi çalışmalar.

umıt bey merhaba,

herhangı bır sorun gorunmuyor.    mesala 30 kısılık bır bath olusturuyorum ıcerısınde 3 kısı hata verıyor ve bu 3 kısıyı tasımaya calıstıgımda o hatayı almaktayım.

toplı bath te hata veren kullanıcı asagıdakı gıbı dir;

Data migrated:
Migration rate:
Error: MigrationPermanentException: The target mailbox doesn‎'t have an SMTP proxy matching ‎'.....mail.onmicrosoft.com‎'. --> The target mailbox doesn‎'t have an SMTP proxy matching ‎'.......mail.onmicrosoft.com‎'.

kullanıcıların  proxy SMTP lerı   kural ıle dagıtılmıs durumdadır.

Gönderildi : 18/02/2016 16:39

(@umitseyhan)
Üye

Merhaba Ayvaz Bey,

Belirtmiş olduğunuz 3 kullanıcının E-mail adresleri içisisnde "mail.onmicrosoft.com" uzantılı mail adresinin olması gerek. Bu değerleri kontrol edebilir misiniz? Eğer yok ise "mail.onmicrosoft.com" uzantılı mail adresini eklemeniz. Sonrasında sync işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/02/2016 23:09

(@ayvazozturk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ayvaz Bey,

Belirtmiş olduğunuz 3 kullanıcının E-mail adresleri içisisnde "mail.onmicrosoft.com" uzantılı mail adresinin olması gerek. Bu değerleri kontrol edebilir misiniz? Eğer yok ise "mail.onmicrosoft.com" uzantılı mail adresini eklemeniz. Sonrasında sync işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir.

İyi çalışmalar.

mail adreslerı  mevcut  umit bey. ılk kontrol ettııgım yer orası oldu.  ama malesef sync ıslemı basarısız.

Gönderildi : 19/02/2016 11:20

(@umitseyhan)
Üye

Merhaba Ayvaz Bey,

Sync işleminde bu 3 kullanıcı için hata veriyorsa ilk olarak sync işleminde  çıkan problemleri düzeltmeniz gerek. Sync işleminde ne gibi hata alıyorsunuz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 19/02/2016 21:58

Paylaş: