Forum

Exchange server yet...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server yetki sorunu ve owa sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
544 Görüntüleme
(@UgurAltindas)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;
İki tane sorunum var;
1. Domain Admin yetkim var fakat Exchange Management Console la girdiğimde hiç bir yere yetkim yok kullanıcılar kilitli yeni mailbox oluşturamıyorum.
2. Owa bir çalışıyor bir çalışmıyor, local kullanıclar daha önceden local ip üzerinden 10.0.0.7/owa olarak girebiliyordu şimdi bu adrese ulaşamıyorlar, mail.*****.com ile giriş yapabiliyorlar dışarıdan girişler içinde aynı durum oda arada gidiyor yani kullanıcı adı ve şifre girme ekranı geliyor giriş yapıldığında hata veriyor servisleri restart ediyorum bir kaç dakika sonra düzeliyor.
Bu durumlarla ilgili çözümü olan yada karşılaşan var mıdır acaba ? Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 05/01/2016 14:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle AD üzerinde "Organization Management" isminde bir grup var bu gruba kullanıcınızı ekleyerek yetki kazanabilirsiniz.

OWA için ise muhtemel servisleriniz duruyordur, bunu çözmek için ise yapınızı incelemek ve bir sağlık taraması yapmak lazım. Bakım anlaşmanız var ise destek isteyin, yok ise logları inceleyin servisleriniz neden duruyor diye.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/01/2016 20:01

(@UgurAltindas)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim Hakan bey,

Söylediğiniz isimde grup yok bu normal birşey mi, sonradan oluşturmamız işe yarar mı ?
Server 2008 R2 ve Exchange 2010 sistemlerim.

Gönderildi : 06/01/2016 18:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Burada gördüğünüz gibi grubu bırakın ayrı OU bile olmalı

Yani olmaması normal bir durum değil tabiki, grubu açmanız işe yaramaz, exchange setup dvd si ile aşağıdaki komutu çalıştırın

Setup.exe /PrepareAD /OrganizationName:"<organization name>" /IAcceptExchangeServerLicenseTerms

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/01/2016 00:16

Paylaş: