Forum

Exchange 2010 Offli...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Offline Address Book hatası

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
361 Görüntüleme
(@onurakbudak)
Gönderiler: 26
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Exchange 2010 da sorunsuz çalışan bir yapıya Exchange 2013 kurdum mailbox larımı henüz migration etmedim hala Ex 2010 üzerinden çalışıyor fakat outlook larda şöyle bir sorunla karşılaştım Adres defterlerini clientlar ulaşamıyor. 0X8004010F nesne bulunamıyor hatası alıyorum. Ex2010  cons. üzerinden baktığımda Offline address book ta EX2012 adında offline address book var ve default yapmış kendisini benim kullandığım address book False durumda Defaulta çekmeye çalıştığımda ise read-only hatası alıyorum. Bu sorunun çözümü ile ilgili ne yapabilirim ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 14/12/2015 13:22

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba,

move-offlineaddressbook komutu ile OAB'ı yeni sunuculara taşımayı dener misin.

ayrıca OAB yayınlanan sunucular listesinde CAS 2013 sunucuları var mı?

Gönderildi : 15/12/2015 01:08

(@onurakbudak)
Gönderiler: 26
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mümin Hocam Merhaba,

Dün şu şekilde çözdüm.Exchange 2013 üzerinden Set-OfflineAddressBook -Identity "My OAB" -IsDefault $true komutu ile eski offline address booku true ya çektim dns üzerinden Ex 2013 ün autodiscover kaydını sildim  DAG tan database lere sağ click properties client settings den Offline address book  tabından Browse diyerek offline address booku gösterdim  eski haline döndü Exchange 2010 üzerinden clientlar adres defterini güncelleyebiliyor şimdilik böyle bırakıcam. Ex 2013 geçişe devam ederken sizin söylediğiniz gibi adres defterini taşımayı deneyeceğim.

Teşekkür ederim cevap için.

Gönderildi : 15/12/2015 13:12

Paylaş: