Forum

Exchange 2013 POP3,...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013 POP3, IMAP ve Workgroup Outlook

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
5,177 Görüntüleme
(@UfukSAHIN)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Domain yapısında workgroupta çalışan makinelerde outlook kurmak istediğimde ;

Hata:

Exchange ActiveSync posta sunucusunda (EAS) oturum açın: Sunucu bulunamıyor. hatasını alıyorum. Workgroup'ta outlook hesabı ekleyemiyorum.

iç dns yapısında MX kayıtlarım ve _autodiscover kayıtları mevcut.

ayrıca POP3 ve IMAP olarak oturum açmak istediğimde de yine hata alıyorum.

Hata:

Gelen posta sunucusunda (POP3) oturum açılıyor: Sunucunuz belirttiğiniz bağlantı şifreleme türünü desteklemiyor. Şifreleme yöntemini değiştirmeyi deneyin. Ek yardım için posta sunucusu yöneticinize veya İnternet hizmet sağlayıcınıza (ISS) başvurun.

Domain yapısında veya dış ağda erişimde bir problemim yok acaba ne yapmam gerekiyor.

Teşekkürler,

Gönderildi : 07/12/2015 12:19

(@servertunca)
Gönderiler: 119
Estimable Member

Merhaba,

Domain yapısında olmayan bilgisayarladan outlook üzerinde exchange bağlantısı yapılabilmesi için outlook anywhere özelliğinin yapılandırılması gerekiyor. bu ayarlamaları yaptıktan sonra outlook bağlantısının nasıl yapılacağı hakkında aşağıda ki linkten bilgi alabilirsiniz.

https://support.office.com/en-ca/article/Use-Outlook-Anywhere-to-connect-to-your-Exchange-server-without-VPN-ae01c0d6-8587-4055-9bc9-bbd5ca15e817

POP3 ve IMAP tarafıda varsayılan olarak kullanıcılarda disabled olarak geliyor. POP3 ve IMAP tarafını düzenleyip kullanıcılar için akitf etmeniz gerekiyor. POP3 servisini de çalıştırmayı unutmayınız.

Benim tavsiyem outlook anywhere tarafını yapılandırıp kullanmanız.

Gönderildi : 07/12/2015 14:46

(@UfukSAHIN)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

Outlook anywhere ayarları da aktif olmasına rağmen o hatayı alıyorum. Ayrıca tüm kullanıcılarda

IMAP: Etkin
IMAP: IMAP: Devre dışı bırak

POP3: Etkin
POP3: POP3: Devre dışı bırak

MAPI: Etkin
MAPI: MAPI: Devre dışı bırak

Mahkeme nedeniyle tutma: Devre dışı bırakıldı
Mahkeme nedeniyle tutma: Etkinleştir Mahkeme nedeniyle tutma: Mahkeme nedeniyle tutma:

Arşivleme: Devre dışı bırakıldı

Arşivleme: Arşivleme: Etkinleştir

IMAP ve Pop3 etkin default'ta

Gönderildi : 07/12/2015 16:11

(@servertunca)
Gönderiler: 119
Estimable Member

Peki outlook tarafına tanım yaparken nasıl tanım yapıyorsunuz?

Gönderildi : 07/12/2015 16:31

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Selamlar,

Öncelikle Outlook anywhere açlaısınız, sonrasında CA server tarafında sertifika oluşturmalısınız ve client tarafında sertifikaları import etmelisiniz. Oradan mapi client olarak kurmalısınız.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 08/12/2015 01:40

Paylaş: