Forum

Exchange 2007 sp1 &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 sp1 üzerine sp3 kurarken Hub Transport Role hatası

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
473 Görüntüleme
(@ugurbocut)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

iyi günler , 

Exchange makinemde Server 2008 R2  ve Exchange 2007 sp1 kurulu . windowsunu güncelledim 2008 R2 Sp1 oldu. Daha sonra Exchange Sp3 yüklerken "Hub Transport Role" kısmında kalıyor,  verdiği hata " The operation could not be performed because object 'mail.mycompany.com' could not be found on domain controller 'Dc.domain.com'.  

DC - 2008 Sp2

ADC - 2008 Sp2

Exchange - 2008 R2 Sp1 , Exchange version 08.01.0436.000

Event ID : 1002 Source MSExchangeSetup   "The operation could not be performed because object 'mail.mycompany.com' could not be found on domain controller 'Dc.domain.com'"

Ekran görüntüsü;

?dl=0

Gönderildi : 25/11/2015 19:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Snapshot yada backupo varmı önce Exchangei sp3 yapıp sonra OS'i yükselt, yada farklı exchange kurup mailboxları taşı.

Gönderildi : 26/11/2015 01:12

(@ugurbocut)
Active Member
Konu başlatıcı

Uğur hocam teşekkürler,

Exchange sp3 ü yüklerken işletim sisteminde birkaç güncelleme istiyordu , bende full güncelledim. Eski yedeklerim ve test ortamım var tekrar deneyip bilgi veririm.

İkinci plan olarak da yeni bir exchange 2007 sp3 server kurmayı bende düşündüm ama sonrasında emin olmadığım konular var örneğin;

1) client outlookların yeni serverı bulması için dns teki mx kaydını yenilemen yeterli olur mu ? tabi dışarıdan gelenler için firewall ayarlarını da yenilerim.

2) Daha önce başka bir işletmede ExMerge tool ile tek tek mailleri taşımıştım .  Aynı şekilde exchange management consol dan da user a sağ tıklayıp taşıyabilirim sanırım. Komple mailbox database alınıp yeni server a taşınabiliyor mu toplam 100 kullanıcı ve toplam 90 Gb - Mailbox Database.edb var.

Gönderildi : 26/11/2015 13:10

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Uğur hocam teşekkürler,

Exchange sp3 ü yüklerken işletim sisteminde birkaç güncelleme istiyordu , bende full güncelledim. Eski yedeklerim ve test ortamım var tekrar deneyip bilgi veririm.

İkinci plan olarak da yeni bir exchange 2007 sp3 server kurmayı bende düşündüm ama sonrasında emin olmadığım konular var örneğin;

1) client outlookların yeni serverı bulması için dns teki mx kaydını yenilemen yeterli olur mu ? tabi dışarıdan gelenler için firewall ayarlarını da yenilerim.

2) Daha önce başka bir işletmede ExMerge tool ile tek tek mailleri taşımıştım .  Aynı şekilde exchange management consol dan da user a sağ tıklayıp taşıyabilirim sanırım. Komple mailbox database alınıp yeni server a taşınabiliyor mu toplam 100 kullanıcı ve toplam 90 Gb - Mailbox Database.edb var.

1-Dns kayıtlarını ve rpcover http ayarlını yapman gerekli. 

2-Tek tek mailboxları move etmelisiniz.

Gönderildi : 26/11/2015 17:59

(@ugurbocut)
Active Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhaba,

Tüm güncellemeleri yapılmış yeni Exchange server kurup mailleri aktardım. Şuan yeni serverdan çalışıyorum.

Aktarmayı linkteki makaleyi izleyerek , mailbox database i tek seferde yeni servera taşıdım. 

Aynı Exchange organization içerisinde database farklı storage grouba yada farklı bir servera kopyalanabiliyormuş. (exchange 2007) 

https://technet.microsoft.com/en-us/library/aa998340(v=exchg.80).aspx

Sonrasında dediğiniz gibi dns kayıtlarını ve rpc over http ayarlarını da tekrar yaptım bir de yeni sertifika oluşturup yükledim. Ufak bir sertifika problemi dışında sorun yok. Sertifika problemini başka bir post'a yazıcam. Teşekkürler.

Gönderildi : 09/12/2015 11:08

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Rica ederiz. Kolay gelsin.

Gönderildi : 12/12/2015 21:14

Paylaş: